Звукоізоляція перегородок

zvuko zolyac ya peregorodok 1 - Звукоізоляція перегородок

Гіпсокартонні конструкції-перегородки, що зводяться під час ремонту, стали звичайною справою. Як показує практика, при цьому актуальна звукоізоляція перегородок. Хороша звукоізоляція захищає приміщення від проникнення сторонніх звуків. Розглянемо докладно весь процес і характеристики матеріалів.

Гіпсокартон для перегородок та його особливості

Сам по собі гіпсокартон — досить непоганий звукоізолятор. Однак можна ще більше знизити його звукопроникність за рахунок таких факторів:

  • Застосування додаткових звукоізолятором.
  • Облицювання стін шумонепроницаемыми матеріалами.
  • Використання при монтажі кріплень зі звукоізоляційним ефектом.
  • Застосування більш товстого каркаса.
  • Використання для заповнення каркаса спеціальних матеріалів.
  • Збільшення товщини облицювання.

Огляд матеріалів, застосовуваних для звукоізоляції

Щоб шумоізоляція при зведенні перегородок була максимальною, використовують спеціальні листи — звукоізоляційний гіпсокартон.

Важливо! Добре в цьому відношенні зарекомендувала себе продукція від німецької фірми “Кнауф” і “Аку-Лайн” від “Гипрок”. Цю продукцію також можна використовувати для обробки стін і стелі.

Такі гіпсокартонні листи мають дещо незвичну структуру:

  • Вони покриті численними отворами, що сприяє зниженню гучності відбитого звуку, спрямованого на стінну поверхню.
  • З виворітного боку лист обклеєний нетканим полотном, яке також перешкоджає проникненню звукової хвилі за перегородку.

Крім самого матеріалу, для звукоізоляції гіпсокартонних перегородок і шумозаглушення застосовують такі матеріали.

Пінополістирол

Це — спінений матеріал з спучених між собою гранул з порожнинами, заповненими повітрям. Завдяки цій властивості, пінополістирол одночасно може служити і теплоізолятором. Виготовляється в двох варіантах — з антипіреном і без.

Важливо! Додавання антипірена робить матеріал пожежобезпечним.

Плити з мінеральної вати

Мінераловатна плита володіє прекрасним шумоізоляційним ефектом. Компанія “Кнауф” випускає плити різних розмірів:

  • довжина 900-5000 мм;
  • ширина: 500-1300 мм;
  • товщина матеріалу коливається від 20 до 500 мм.

Найчастіше застосовують мінераловатні плити товщиною 40 мм. Правильно використовуючи ці матеріали, домогтися повної шумоізоляції нескладно.

zvuko zolyac ya peregorodok 2 - Звукоізоляція перегородок

Що використати для внутрішнього заповнення?

Спробуємо розібратися, які матеріали оптимально підходять для внутрішнього заповнення перегородок. Ось кілька хороших варіантів для шумоізоляції перегородок:

  • Мембранне полотно. Це — матеріал з повстяними ворсинками. Товщина його становить 2,5-12,0 мм, Це дає можливість забезпечити хорошу звукоізоляцію навіть з тонкими перегородками.

Важливо! Кращою на сьогоднішній день вважається продукція бренду “Тексоунд”.

  • Плити з шумопоглинаючим ефектом.
  • Матеріали з пористою структурою, що поглинають звук.
  • Акустичні мати. Це — панелі, в основі яких мінеральна вата. Безпечний, екологічно чистий матеріал, що добре розсіює звукові хвилі.
  • Плити на основі скловолокна. Найкращою вважається продукція від “Кнауф”. У порівнянні з іншими матеріалами, скловолокнисті плити коштують дорожче. Але вони при цьому досить практичні — не горять, не намокають і не схильні до гниття.

Важливо! Шумоізоляція гіпсокартонних перегородок можлива і при використанні спеціальних напылителей. Основа для напилення — волокна целюлози, які просочують спеціальним клеєм. За необхідності, товщину шару напилення можна регулювати. Найбільшою популярністю користуються напилення від “Сонаспрей”. Вони підходять для внутрішньої і зовнішньої обробки стін, а також для звукоізоляції стель і ніш.

  • Еластичні матеріали, якими перекладають несучі конструкції.
  • Панелі з поліефіру і пінополіуретану. Цими матеріалами можна заповнювати внутрішній простір перегородок або зводити фальш-стіни. Але при покупці потрібно бути уважними: у складі панелей можуть перебувати легкозаймисті речовини. Природно, що в житлових приміщеннях такі панелі застосовувати не можна.

Важливо! Іноді для внутрішнього заповнення конструкцій з гіпсокартону використовують пінопласт. Але він лише частково вирішує проблему звукоізоляції. Він зменшує гучність звуку, але повністю усунути його не може. Тому пінопласт можна вважати недостатньо ефективним.

Монтажні роботи

Звукоізольованому стіну з гіпсокартону своїми руками не так складно. Початковий етап по зведенню гіпсокартонних стін — це металевий каркас. Технологія майже не відрізняється від будівництва фальш-стіни, але є і певні особливості:

  1. Виконують розмітку на стіні, стелі і на підлозі, скориставшись лазерним рівнем. Вийде ідеально рівна конструкція.
  2. Нарізають металопрофіль для виготовлення каркасу. Щоб посилити звукоізоляційний ефект, використовують бруси з дерева.
  3. Закріплюють саморізами стартовий профіль на підлогу і стелю. При цьому краще користуватися не стандартними дюбелями, а полімерними спеціалізованими вузлами.
  4. Специфіка робіт у тому, що між несучими конструкціями потрібно змонтувати еластичний матеріал.
  5. Виконують вертикальні кріплення. Всі отвори і місця кріплень обробляють силіконовим герметиком для мінімізації вібраційного шуму.

Важливо! Користуватися будівельною піною не можна. У плані зменшення прохідності звуку вона малоефективна, але зате дуже горюча.

zvuko zolyac ya peregorodok 3 - Звукоізоляція перегородок

Каркасні перегородки зі звукоізоляцією — заповнення каркасу

Після того, як конструкція каркаса готова, можна розпочати його заповнення. Для більшої зручності одну із сторін зашивають гіпсокартоном. У цьому випадку наповнювач не буде випадати. Заповнення каркаса включає в себе:

  • Проведення комунікацій: труб, електричної проводки. Труби обертають чохлами їх поліуретану, електропроводку розміщують в спеціальні пластикові кожухи.
  • Укладання звукоізоляційного матеріалу. Шумопоглинаючий матеріал укладають так, щоб не було порожнеч.

Після того, як весь внутрішній простір каркаса заповнено, монтують другий гіпсокартонний лист.

Важливо! Можна домогтися посилення шумоізоляції, якщо використовувати подвійний шар гіпсокартону. Перший лист закріплюють до каркаса, а другий закріплюють зверху. Шви зашпаровують армируюшей стрічкою, а обшивку обробляють герметиком.

Заключний етап — шпаклівка та чистове оздоблення перегородки.

Відеоматеріал

Як бачите, облаштувати якісну шумоізоляцію нескладно. Важливо лише дотримуватися порядку дій технології і підібрати оптимальний варіант матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code