Зв’язати плед гачком для початківців майстер-клас

zv yazati pled gachkom dlya pochatk vc v mayster klas 1 - Зв’язати плед гачком для початківців майстер-клас

Плед виготовлений своїми руками, здатний додати оригінальність, особливий стиль і колорит будь-якого інтер’єру. Ажурний або теплий плед може бути повноцінним ковдрочкою для вашого малюка, так і виконувати роль покривала на подушки або диван. У нашій статті розглянемо, як легко і просто зв’язати плед гачком для початківців майстер-клас буде дуже корисним, щоб уникнути помилок і отримати гарне виріб.

Підготовка до в’язання пледа

Краще всього для виготовлення пледу гачком використовувати м’яку акрилову або полушерстяную пряжу. Надзвичайно барвисто і досить-таки оригінально виглядає забарвлення пледа типу “батік”, який характеризується плавним переходом одного кольору в мотку в інший.

Важливо! Головною умовою є не колючість вироби, в іншому випадку — для зручності потрібно буде пришити підкладку.

Такий виріб можна виготовити для новонародженої дитини, зв’язати для дорослого члена сім’ї, а можна просто використовувати як предмет інтер’єру. На витрата пряжі впливає вибраний розмір пледа.

Важливо! При наявності залишків однотонної пряжі кожен ряд або відразу кілька рядів можна пров’язати різним кольором.

Покроковий майстер-клас в’язання за схемою

Розглянемо поетапний опис візерунка, який є дуже популярним серед рукодільниць. Візерунок починається від центру. Для тих майстринь, які не вміють читати схеми, є опис, як покроково зв’язати плед гачком своїми руками:

  1. З п’яти повітряних петелечек формуємо центральне кільце.
  2. Перший ряд: “пров’язуємо 3 стовпчики з накидом, далі — 2 повітряні петелечки”, так пров’язуємо чотири рази. Замість першого стовпчика тільки на початку ряду робимо три повітряні петелечки. Таким чином з’явився невеликий квадрат.
  3. Другий ряд: полустолбиками доходимо до кута, 3 петлі підйому, пров’язуємо 2 стовп., далі — 2 повітряні петелечки, 3 стовпчика. Потім в кожну дірочку пров’язуємо по 3 стовпчика, при цьому вывязываем не з петлі, а з великого отвору. На кутах не забуваємо робити по дві повітряні петелечки.
  4. Третій і всі інші ряди: вывязываем гачком точно таким же принципом. Зупиняємо процес в’язання, коли виріб досягає потрібних розмірів.
  5. Переходимо до оформлення облямівки пледа, для в’язання якої потрібно всього один ряд. Застосування пишних стовпчиків дає незвичайний ефект. Розглянемо візерунок облямівки: стовп. без накиду, 4 воздушн. петельки, пишний стовпчик пров’язуємо в наступну петлю підстави, далі повітряна петелька, потім пропускаємо 2 петлі підстави.
  6. На інших сторонах повторюємо цей рапорт. При цьому на кожен кут не забуваємо “загортати” за чотири стовпчики. У завершенні замикаємо робимо вузлик, обрізаємо зайві нитки, в’язання завершено.

Щоб зв’язати виріб необхідного розміру, потрібно виготовити одне велике полотно, а можна зв’язати кілька деталей, які зшити між собою:

  • Перший варіант полягає в зшиванні квадратів звичайними швейними нитками, потім прострочуємо на швейній машинці, після чого всі полотнище обв’язується облямівкою.
  • При іншому варіанті полотнище з’єднується в’язальних гачком.

Важливо! Таким способом виготовляється плед квадратної форми. Але іноді бувають ситуації, коли потрібно отримати виріб прямокутної форми. У цьому випадку вывязывают шість однакових квадратів, які потім розташовують таким чином: три деталі у висоту, а два квадрата в ширину, після чого зшивають заготовки.

Плед з квадратів

Щоб зв’язати плед гачком, необхідно попередньо підготувати такі матеріали та інструменти:

  • в’язальний гачок №2;
  • бавовняна мерсеризує пряжа рожевого відтінку на натуральній основі — 100 грам;
  • блакитна натуральна мерсеризує х/б пряжа — 50 грам;
  • натуральна мерсеризує х/б пряжа бірюзового відтінку — 50 грам;
  • білий колір натуральної бавовняної мерсеризує пряжі — 50 грам.

Важливо! Замість бавовняної пряжі можна скористатися іншою натуральної і тонкою ниткою, наприклад, взяти прядиво з льону або суміш віскози та бавовни.

Пов’язане виріб буде складатися з окремих квадратиків. Для виготовлення пледу розміром 60х70 см потрібно 99 штук таких мотивів.

Як зв’язати плед своїми руками гачком:

  1. Для початку пров’язуємо 6 воздушн. петелечек, які замикаємо в кільце.
  2. Перший ряд: 3 л. петлі підйому, 3 ст. з нак-му в кільце, 3 повітр. петелечки. Раппорт повторюємо 3 рази, завершуємо в’язати по колу з’єднувальний стовпчик в останню петлю підйому.
  3. Другий ряд: 3 л. петлі підйому, 3 ст. з нак-му з стовп. попереднього ряду, 6 стовпчиків з накидом з 3-х повітр. петельок, по 2 стовп. з однієї воздушн. петельки для збільшення сторін квадрата. Між третім і четвертим стовпчиком з накидом, що виходять з 2-ой воздушн. петельки додаємо 3 повітр. петелечки, в результаті виходить кут наступного ряду квадрата.
  4. Раппорт: 3 л. петелечки підйому, 6 стовпчиків з накидом, 3 повітр. пет., 10 стовпчиків з накидом, 3 повітр. петельки і т. д., повторюємо до кінця квадратного ряду, завершуємо в’язання з’єднувальним стовпчиком в петлю підйому.
  5. З кожним наступним рядом збільшується кількість стовпчиків з накидом, оскільки відбувається збільшення сторін квадрата. За таким принципом продовжуємо в’язати, при цьому на кутах квадрата робимо по 3 повітр. петельки між стовпчиками з накидом.

Важливо! При виготовленні такого пледа можна застосовувати і інші варіанти квадратів, крім того, можна скористатися чергуванням мотивів не тільки за кольором, але і по узору — виходить досить-таки оригінально.

zv yazati pled gachkom dlya pochatk vc v mayster klas 2 - Зв’язати плед гачком для початківців майстер-клас

Після завершення вив’язування всіх квадратів викладаємо мотиви на горизонтальній поверхні в такому порядку, в якому вони повинні розташовуватися в готовому виробі. Після цього стовпчиками без накиду з’єднуємо їх разом пряжею білого кольору. Для з’єднання використовуємо кілька методик:

  • попарно;
  • рядами;
  • квадратами.

Після з’єднання всіх мотивів в єдине полотно, обв’язуємо білої пряжею пледик по периметру, застосовуючи при цьому стовпчик з одним накидом.

Бабушкін квадрат

Візерунок “бабусин квадрат” є дуже простим, таким візерунком ще в давні часи в’язали майстрині. З цього візерунка можна початківцям рукодільниця навчатися в’язання гачком.

Важливо! За допомогою такого візерунка можна зв’язати всі. Дуже красиво і оригінально виглядають різні варіанти сумок, гаманців, суконь, сарафанів, спідниць, кардиганів, топів, шалей, пончо, шарфиків, рукавичок, капців, одягу для тварин подушок на диван, килимів на підлогу, чохлів на стільці, абажурів для ламп, всіляких кошиків, ялинкових іграшок, кайми для рушників і багатьох інших виробів.

Після провязывания потрібного розміру мотиву в останньому ряду для більш рівного ряду пров’язуємо стовпчики з накидом або оформляємо стовпчики без накиду.

Важливо! Для оригінальності при в’язанні бабусиних квадратів гачком в черговому рядку змінюють колір пряжі. У цій ситуації важливим кроком є правильний перехід від одного кольору до іншого. Останній стовпчик вывязываем за певною схемою:

  • вводимо гачок у петлю попереднього ряду;
  • витягуємо петельку;
  • дві петлі на гачку пров’язуємо іншим кольором.

Таким чином, буде спостерігатися рівна межа між частинами різного кольору.

Способи з’єднання квадратів

Розглянемо, як потрібно виконувати з’єднання гачком “бабусиних квадратів”, щоб зв’язати гачком плед своїми руками:

  • лицьовими сторонами складаємо два мотиву;
  • з’єднуємо з’єднувальними стовпчиками, гачок при цьому вводимо під задні стінки петель двох мотивів.

Ось ще поради з цього приводу:

  • Щоб отримати гарний рубчик, для деяких моделей ковдр та пледів застосовують з’єднання мотивів з лицьового боку. При цьому не грає ролі як вводити гачок — під обидві стінки петлі або під задні стінки, можна з’єднувати як стовпчиками без накиду, так і сполучними.
  • Також “бабусині квадрати” можна з’єднувати ажурним способом. У цьому випадку на в’язаному полотні відсутні видимі шви, ніби все пов’язано одним візерунком. Всі мотиви між собою з’єднуються стовпчиками з накидом, або можна використовувати кілька накидов.

Важливо! За допомогою такого способу створюється цікаве ажурне полотно і запобігається можлива деформація виробу в процесі подальшої експлуатації.

  • Якщо мотиви не призначені для збирання в єдине полотно, то дуже часто для обв’язки арок застосовують піко або повітряні петлі. При обвязывании повітряними петлями виріб виглядає красивим і легким, при цьому в момент з’єднання формуються сіточка або зигзаги.

Розглянемо, як поєднати мотиви між собою:

  1. На рівній поверхні розкладаємо деталі на невеликій відстані один від одного.
  2. За допомогою голок або шпильок прикріплюємо заготовки до викрійці.
  3. До одного з мотивів прив’язуємо нитка стовпчик без накиду, пров’язуємо від 3-х до 5-ти повітряних петель.
  4. За допомогою з’єднувального стовпчика пов’язану ланцюжок прикріплюємо до іншого мотиву.

zv yazati pled gachkom dlya pochatk vc v mayster klas 3 - Зв’язати плед гачком для початківців майстер-клас

Існує метод скріплення деталей в момент виконання виробу. При цьому способі виходять красиві й рівні шви. Розглянемо, як виконати таке з’єднання:

  1. В останньому ряду залишаємо недовязанными боку першого мотиву.
  2. В куточках з’єднуємо дві деталі, при цьому центральну повітряну петлю арки замінюємо на з’єднувальний стовпчик.
  3. У другий мотив пров’язуємо перший стовпчик з накидом.
  4. З гачка скидаємо петлю.
  5. Під дві петлі стовп. 1-го мотиву вводимо гачок з особи на виворіт.
  6. Зняту петлю підхоплюємо і протягуємо.
  7. Пров’язуємо стовпчик з накидом, при цьому знову скидаємо з гачка петлю.
  8. Вводимо гачок в наступний стовпчик, при цьому підхоплюємо петлю.
  9. За таким принципом проводимо до кінця поєднання двох мотивів.
  10. В результаті формується акуратний кручений шов.

Важливо! Візерунок “бабусин квадрат” можна вив’язувати не лише загальноприйнятим способом з центру, але й існує методика вив’язування, при якій квітка знаходиться посередині, або можна починати в’язати з кута.

Гарний літній ромашковий пледик на подушки гачком своїми руками

Для виготовлення красивого ромашкового пледика вам знадобляться:

  • пряжа 100% акрил, на 338 метрів в’язки — 198 грам, 4 мотка одного кольору і 2 моточка іншого відтінку;
  • в’язальний гачок №4.

Щільність в’язання відповідає: 1 і 2 ряди дорівнюють 10 см, квадрат має боку 43х43 див.

Розглянемо опис схеми в’язання:

  • Перший “ромашковий” квадрат: використовуємо нитка першого кольору, набираємо 7 повітряних петель, за допомогою з’єднувального стовпчика замикаємо в кільце.
  • В’яжемо з 1 по 10 ряди і переходимо на другу нитку, потім пров’язуємо 11-й ряд схеми, закінчуємо роботу.
  • 2-9 мотиви: нитка першого кольору, набираємо 7 повітряних петель з’єднуємо в кільце.
  • 1 по 10 ряди друга нитка і 11 ряд: одночасно в’яжемо 2 повітряні петлі, стовпчик без накиду в арку попереднього ряду, 2 повітряні петлі в арку з 5-ти повітряних петель. З’єднуємо кути таким же чином, замінюючи при цьому центральну повітряну петлю арки на стовпчик без накиду. Далі з’єднуємо мотиви 3х3 в єдине полотно.
  • Обв’язуємо краю виробу.

Відеоматеріал

У цій статті ми запропонували декілька візерунків для в’язання пледів. Ви можете орієнтуватися на них або ж вибрати ті, що сподобаються вам із спеціальних журналів по рукоділлю, враховуючи поради наших фахівців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code