Зливний шланг для пральної машинки

Наявністю пральної машини-автомата вже нікого не здивуєш. Тому кожен повинен знати, як вирішувати ті чи інші проблеми виникають з цією технікою. Однією з таких є зливний шланг для пральної машинки. У цій статті поговоримо докладніше як вирішити проблему. Виходу всього 2:
- Придбання нового шланга необхідної довжини.
- Подовжити вже наявну трубку.
Більш докладно ці процеси розглянемо далі за текстом.
Геометричні особливості
Для того щоб здійснити заміну або ж нарощування зливної трубки, вам необхідно розуміти особливості її геометричного пристрою. Як правило, установка йде в комплекті трубки вже здійснена виробником. При цьому забезпечується абсолютна захист від протікань і інших несправностей цієї деталі.
Пральні машини влаштовані так, що тиск води, не перевищує деякого тиску, при цьому злив води з труби можна зупинити пальцем:
- Враховуючи цей фактор, верхня точка шланга не повинна знаходитися на висоті не вище 100 див. В іншому випадку — насос просто не зможе виштовхнути воду назовні.
Важливо! Верхньою точкою прийнято вважати висоту кріплення помпи. Однак досить розташувати будь-яку точку виводить шланга на цю висоту.
- З іншого боку та ж точка повинна знаходитися не нижче 60 см відносно нижньої точки пристосування. Значення мінімальної висоти завжди вказано в інструкції по установці і експлуатації. Дана рекомендація потрібна для того, щоб вода при вступі в барабан машини тут же не переливалася в каналізацію.
Важливо! Для організації зливу в каналізацію кухонної раковини, рекомендується використовувати висоту 90 див. Це дозволяє уникнути періодичних засмічень.
Процес подовження зливного шланга
Перш ніж подовжити шланг зливу пральної машини, вам потрібно буде придбати:
- Зливну трубу необхідної довжини, тієї ж марки, що і в комплекті.
- З’єднувач для шлангів.
- Хомути для затиску.
Сам процес подовження умовно ділитися на 3 етапи:
- Купівля необхідного матеріалу, що підходить під вашу модель пральної машини. Якщо неможливо знайти ідентичну трубку, потрібно знайти максимально схожу за характеристиками, найважливіша з яких — діаметр.
- Підготовка до встановлення подовжувача. Входження з’єднувача в шланг для зливу води повинно бути дуже щільним. Місця з’єднання повинні знаходитися в середині трубки.
- Закріплення наконечників хомутами. Щільність затягування повинна бути достатньо сильною, щоб запобігти розриви і подальше протікання.
Важливо!Перш ніж запускати машину, ще раз перевірте всі кріплення на надійність. Найбільш доцільним буде склеювання трубок між собою — це забезпечує саму надійну герметизацію.
Важливо! Яка б надійний і дорога техніка не була, рано чи пізно можуть виникнути помилки в роботі. Виробники подбали про це — при виникненні несправностей на дисплеї висвічується код. Ми підготували окремі статті, в яких ви знайдете коди помилок пральних машин відомих брендів, а також поради щодо їх усунення:
- Коди помилок — пральна машина Самсунг.
- Коди помилок СМА Вірпул.
- Коди помилок пральної машини Арістон.
- Пральна машина Ханса — коди помилок.
Види шлангів
Незалежно від того, що функція зливного шланга пральної машини завжди одна — відведення брудної води, ринок надає кілька її різновидів:
- Звичайний шланг фіксованої довжини — варіюється від 1 до 5 метрів. При необхідності — його можна подовжити.
- Телескопічний тип — досить універсальний варіант. Продаються такі деталі в стислому вигляді, і при розтягуванні збільшують свою довжину до 3 разів. У них є і свої недоліки. Шланги такого типу найбільше схильні до пошкоджень і засмічення.
- Шланг в бухті. Являє собою довгу трубку з модулем в 50-55 див. Зручний тим, що його можна обрізати на засечке, зробленої по модулю. А значить — необхідну довжину можна зробити самому.
Важливо! Не рекомендується застосовувати довжину понад 3 метрів, так як чим більше довжина, тим більше ймовірність засмічення або ж пошкодження. А такі речі приводять до поломок не тільки зливної системи, але і машини в цілому.
Серед загальних характеристик для кожного типу можна виділити такі:
- Матеріал виготовлення поліпропілен.
- На кінцях в наявності є, так звані, фітинги діаметром від 19 до 22 мм, виготовлені з гуми.
Важливо! Для того щоб пральна машина довго не виходила з ладу, з першого дня треба правильно нею користуватися і проводити профілактичні заходи. Про це детальну інформацію дивіться у статті «Догляд за пральною машиною-автомат».
А при скачках напруги використовуйте стабілізатор напруги або мережевий фільтр.
Способи організації зливу
Злив води може здійснюватися кількома способами. Від цього багато в чому залежить і продуманість конструкції системи зливу. Розберемо найбільш популярні варіанти:
- Злив в раковину або ванну. Для такого способу досить всунути шланг для зливу води в утримувач і направити його у ванну або раковину. Такий спосіб використовується при неможливості підключитися до каналізації або ж тимчасове використання машини в цьому місці.
Важливо! Цей варіант має свої недоліки: неможливість використовувати ванну/раковину при пранні, забруднення через відпрацьованої води, неприємний зовнішній вид роботи пристрою.
- Підключення до каналізації за допомогою сифона. Оптимальний варіант для багатьох випадків. Забезпечується достатня герметизація при зручність експлуатації.
Важливо! Недолік такої системи — займає певне місце.
- Монтаж безпосередньо в каналізацію через манжету. У такому способі необхідно простежити, щоб був запас довжини зливного шланга пральної машини. Не допускається натягнутість шланга, так як вібрації можуть пошкодити місце з’єднання, що призведе до протікання.
- Сифон з зворотнім клапаном. Такий спосіб підключення рідко використовується у наш час, так як в більшості квартир не передбачено спеціальне місце під пристрої типу пральної або посудомийної машини.
Важливо! Механізм такого типу значно виграє у попередніх, так як має систему захисту від неприємних запахів і зворотного попадання води всередину обладнання.
Важливо! Не перевантажуйте пральну машину, щоб дорогі механізми не вийшли з ладу. Перейдіть по посиланню і дізнайтеся, як розрахувати вагу постільної білизни для прання.
Загальні рекомендації по заміні або подовженні
Кожна пральна машина індивідуальна, відповідно — інструкції із заміни шланга скрізь різні. Але існує ряд загальних правил для кожної з них:
- Першочергово необхідно вимкнути машину з електромережі. При цьому провід живлення закріпити на задній стінці пристрою.
- Наступним кроком зробіть відключення від водопостачання. При цьому необхідно звернути увагу на прокладку труби. Не можна допустити, щоб вона загубилася.
- На місці кріплення зливу потрібно поставити заглушку, а сам зливний шланг для пральної машинки закріпити на задню стінку патрубком наверх.
- Далі слід отримати доступ до місця закріплення шланга — зазвичай це з’єднання із зливним насосом пристрою.
- Далі відбувається від’єднання трубки і її вилучення. Також треба від’єднати її від системи каналізації і акуратно злити залишки води.
- Останнім пунктом проводиться заміна старого шланга на більш довгий новий.
Важливо! Як дістатися до самої системи зливу пральної машини — ретельно описано в інструкції з експлуатації від кожного виробника. Там же представлена інструкція монтажу нової труби.
Відеоматеріал
Виконання монтажу шланга для зливу води — досить проста справа, якщо розібратися в деяких тонкощах, описаних вище. А це означає, що допомога фахівця вам, швидше за все, не буде потрібно, і ви вдало все змонтуєте самі. Пам’ятайте, дотримання інструкції — запорука успіху.