Яку подушку вибрати для дитини 1 року?

Подушки не тільки знімають стрес, але і формують правильну поставу дитини. Від вибору подушки залежить, чи зможе ваше чадо повноцінно відпочивати вночі, тому її вибір — дуже відповідальна справа, адже діти за день втрачають дуже багато енергії, і їх сон повинен бути повноцінним. На ринку дитячих товарів можна побачити безліч різноманітних подушок, мають абсолютно різну форму, розміри, наповнювач. Яку подушку вибрати для дитини 1 року, за якими параметрами визначити кращу модель? Зараз ми вам все розповімо.
У якому віці дитині потрібна подушка?
Зазвичай малюкам до року не потрібна подушка, вони прекрасно обходяться і без неї. Замість неї можна покласти згорнутий в кілька разів пелюшку.
Важливо! Єдиної думки, чи потрібна дітям до року подушка, немає. Одні лікарі вважають, що без неї можна обійтися: не буде ризику удушення маляти і викривлення у нього хребта. Інші ж навпаки, стверджують, що добре підібрана ортопедична подушка створить правильні умови для формування хребта у немовляти.
Тут вже вирішувати вам, але у продажу є величезна кількість спеціальних виробів з ортопедичним ефектом, призначених для немовлят. Такі вироби не призначені для голови, а швидше — для підтримки тіла, що дуже допомагає малюкові, особливо після годування.
Але малюкові, що досяг року, вже може знадобитися звичайна подушка під голову, тільки менших розмірів і бажано хорошої якості. Діти до року більшу частину часу сплять, тому дуже важливо зробити правильний вибір. Яку подушку вибрати для дитини від 1 року і на що варто звертати увагу?
Критерії вибору
Щоб ясніше розуміти, яка подушка краще для дитини, давайте розглянемо основні критерії відбору.
Пружність
В першу чергу, подушка повинна бути комфортною. Вона не повинна бути занадто м’якою або дуже твердою. Голова малюка не повинна провалюватися в неї. Перевірити це можна натисканням руки на виріб — якщо після натискання залишається вм’ятина, яка швидко повертається у вихідне положення, значить — ви зробили правильний вибір.
Безпечність та практичність
Обов’язково зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено виріб, на наявність застібки і застібки на подушці, а також на повітропроникність.
Що тут врахувати, щоб правильно вибрати подушку дитині 1 року?
- Уві сні діти мають звичку крутитися, втикатись особою в подушку, тому такий показник, як повітропроникність, дуже важливий, оскільки це виключає можливість удушення.
- Матеріали, з якого виготовлено виріб, повинні легко стиратися, не містити шкідливих для здоров’я малюка барвників.
- Якість швів має бути міцним, з частою рядком. Тоді набивка не буде вилазити назовні.
- Обов’язково наявність замку блискавки на бічній стороні подушки. Зверніть увагу також на смужку тканини, яка повинна прикривати застібку. Це потрібно, щоб ваше чадо не поранилось про змійку, адже шкіра малюків більш ніжна, тонка.
Важливо! Ознайомтеся зі строками експлуатації цього виробу, їх потрібно дотримуватися. Дитячі вироби необхідно часто прати, тому варто поцікавитися, чи витримає подушка часті прання.
Форма та висота:
- Подушка для малюка не повинна бути сильно наповненою і високою. Висоту обирайте самостійно, виходячи з того, що під час сну голова і хребет повинні перебувати на одному рівні.
Важливо! Занадто висока подушка може зашкодити поставі і шийних хребців.
- Прийнято вважати, що найбільш зручний варіант — це прямокутна подушка, яка хороша тим, що під час сну, при повороті з боку в бік, голова не буде сповзати.
Гіпоалергенність
Яку подушку краще купити дитині, якій виповнилося 1-2 роки? Велике значення має наповнювач. Неправильно підібрана набивання для подушки може викликати у дитини сильну алергію. Давайте розглянемо, які наповнювачі є для дітей найбільш популярними на даний момент. Всі вони підрозділяються на натуральні та синтетичні.
Натуральні вибійки
До натуральним наповнювачам відносяться пух, перо, овеча вовна, а також вироби з рослинними матеріалами.
Важливо! При покупці моделі з однією з натуральних вибійок необхідно впевнитися, що вона пройшла спеціальну антибактеріальну та антисептичну обробку.
Особливості різних матеріалів:
- Подушки з пуху і пера дуже м’які і пишні, тому багатьом подобаються. Багатьом, в тому числі і різних кліщів та інших паразитів, для яких вони є улюбленим місцем проживання. Така набивання може викликати у дитини сильну алергію.
- Овеча шерсть в якості наповнювача приваблює своєю м’якістю і відмінно зберігає свою форму. Вона добре вбирає вологу, тому голова карапуза не буде пітніти під час сну. Однак після прання такий виріб втрачає свою форму, до того ж, може викликати алергічні реакції у малюка.
Важливо! Якщо ви все-таки хочете зупинитися на варіанті з натуральним матеріалом, то кращим виходом з положення буде модель з рослинним наповнювачем, що добре провітрюється, дихає і легкий у догляді. До таких відносяться набивка з гречаної лузги, бамбуковий.
Штучні вибійки
Вони користуються великою популярністю, так як безпечні, не викликають алергічних реакцій, практичні і довговічні:
- Холлофайбер — пружний і довговічний наповнювач, однак, у нього є істотний недолік — низька повітропроникність.
- Синтепон в якості наповнювача для дитячих подушок не користується великою популярністю, так як погано вентилюється і швидко псується.
- Комфорель — хороша заміна натурального пуху. Він такий же м’який і приємний, але при цьому він не викликає алергії.
- Лиоцель — одна з нових вибійок на основі деревини, не викликає алергії і має довгий термін служби.
- Латекс — пружний наповнювач, який приймає обриси голови. Ця його здатність створює комфорт для малюка і сприяє хорошому сну. Вважається, що він володіє ефектом пам’яті.
Ортопедична подушка
Як вибрати ортопедичну подушку для дитини і чи потрібна вона? Коли дитина маленька, подушка повинна підтримувати його шию, голову і частково спину. Відмова від подушки не є особливо вдалою ідеєю, оскільки під час сну шия буде провисати і м’язи відпочивати не будуть.
Тому по можливості треба купувати ортопедичний виріб. Воно здатне прийняти форму тіла і підтримувати таке положення протягом ночі. В результаті — дитина міцно спить і його постава буде формуватися правильно.
Важливо! Особливою популярністю з цієї точки зору, користуються моделі з наповнювачем з лузги гречки, які володіють ортопедичним ефектом.
Корисні поради при виборі подушки:
- Матеріал чохла для дитячих моделей постільних речей повинен бути з натуральних тканин — бавовна, ситець, льон. Шви на чохлах в основному повинні бути внутрішніми, щоб не доставляти малюкові дискомфорт.
- Не варто вибирати дуже яскраві кольори, так як барвники не завжди бувають безпечними і можуть викликати алергічні реакції.
- Бажано, щоб чохол був забезпечений блискавкою. Так легше буде контролювати стан наповнювача, при необхідності — його можна буде дістати.
- Декоративні подушки, які мають різні нестандартні форми, які не можуть служити для сну дитини.
Важливо! Якщо дитина постійно сповзає з подушки або підкладає під голову руку, значить — йому некомфортно, таку модель потрібно замінити.
Відеоматеріал
У цій статті ми детально розкрили основні моменти вибору такої важливої постільної приналежності для дитини. Дотримуйтесь наших порад, і тоді комфортний, безпечний, здоровий сон вашій дитині буде забезпечений.