Як зшити дитяче постільна білизна в ліжечко своїми руками?

Практично всі недосвідчені молоді матусі роздумують над тим, що краще — придбати готовий комплект постільної білизни для дитячого ліжечка або зайнятися його пошиттям самостійно. Природно, ніякого однозначної відповіді тут бути не може, оскільки кожна мама сама приймає рішення. Якщо ви хоч трохи вмієте шити, хочете виготовити для свого малюка якісна постільна, якоїсь особливої забарвлення, або його ліжечко має нестандартні параметри, то краще ознайомитися тим, як зшити дитяче постільна білизна в ліжечко своїми руками. У цій статті ви знайдете всю необхідну інформацію по цій темі.
Якість комплектів для дитячого ліжечка
Всі дітки в перші кілька місяців свого життя практично постійно знаходяться в ліжечку — там вони або сплять, або грають. Якість сну безпосередньо залежить від якості підібраного комплекту. Пам’ятайте, що ніжна шкіра новонародженого весь час стикається з білизною. Тому вирішуючи самостійно виготовити постільна білизна для новонароджених своїми руками, вивчіть головні вимоги, яким воно обов’язково повинно відповідати:
- Безпека. Використовується для виготовлення дитячих постільних речей тканина повинна бути натуральною, м’якою, високоякісною. Якщо на ній є малюнки, то фарби, застосовувані для їх нанесення, не повинні залишати слідів на шкірі. Ідеальний варіант – гіпоалергенна тканину, що добре пропускає повітря. Уважно слід читати дані містяться на етикетці. Як правило, там вказаний склад тканини, її розміри, правила по догляду за нею.
Важливо! Краще купувати готові комплекти на липучках, оскільки ґудзики для новонароджених не підходять.
- Практичність. Важливо, щоб постільна білизна не деформувалося після прання, не линяло, не протиралось.
- Зручність. Під час покупки необхідно вивчити кожен шов. Вони повинні бути акуратними, непомітними.
Важливо! Кращий варіант – простирадло на гумці, бо вона не буде бгати, спадати на підлогу.
Як вибрати тканину?
Перед тим, як зшити дитяче постільна білизна, спершу необхідно придбати якісний матеріал. Ідеально підходять для цього шовк, льон, бавовна. Оскільки саме ці тканини характеризуються своєю гіпоалергійністю, натуральністю, вони відмінно пропускають повітря.
Важливо! При покупці обов’язково необхідно враховувати такий параметр, як гігроскопічність. Треба, щоб тканина добре поглинала воду, щоб на шкірі немовляти не виникало попрілостей та пітниці.
Педіатри рекомендують шити дитячі постільні приналежності з таких матеріалів:
- Бязь. Ця тканина має товсті нитки, що відрізняється щільним плетінням, за рахунок чого і володіє високими показниками зносостійкості.
- Ранфорс. Даний матеріал довговічний, міцний, м’який. Він відмінно стирається, адаптується під будь-які температурні режими навколишнього середовища.
- Поплін. Ця шовкова тканина може бути однотонною або різнобарвною. Вона відмінно утримує тепло, проста у використанні, не мнеться.
- Сатин. Виготовляється методом кручення тонких ниток. Відрізняється глянцевим блиском, тому тканина досить приємна до тіла.
- Фланель – матеріал приємний і ніжний на дотик. Виготовляється він із бавовни з пухнастим начосом.
Важливо! Як відомо, новонароджені набагато спокійніше, довше, міцніше сплять, коли їх оточують рожеві, блакитні, бежеві кольори. Тому постільна білизна краще шити з тканин спокійних відтінків, без яскравих малюнків. Пам’ятайте, що в такому віці дітям ще не потрібні ніякі малюнки, гравюри, малюнки.
Габарити дитячого комплекту для сну
Розміри дитячого постільної білизни в ліжечко не можна назвати стандартними, тому як вони можуть сильно різнитися — все залежить від розмірів спального місця та особистих вимог і уподобань. Традиційно спальне місце для новонародженого має ширину 60 см і завдовжки 120 див.
У різних виробників ці цифри можуть різнитися, тому ідеальний варіант – самостійне виготовлення. Як правило, комплект складається з таких деталей:
- Наволочка розміром 40 на 60 див.
- Підодіяльник розміром 110 на 150 див.
- Простирадло розміром 110 на 150 див.
Пошиття постільної білизни для новонародженого
Тепер приступаємо до роботи, шиємо дитяче постільна білизна своїми руками. Як уже раніше говорилося, тканина для цього слід придбати натуральну бавовняну, наприклад, фланель, сатин або ситець. Щоб зшити наволочку, простирадло, підодіяльник, вам буде потрібно приблизно 4 метри тканини шириною 150 див.
Далі поетапно розглянемо, як зшити дитяче постільна білизна в ліжечко своїми руками:
- Тканину перед пошиттям слід підготувати, добре випрати в мильній гарячій воді, прополоскати, висушити і за допомогою гарячого пропрасувати праскою з виворітного боку.
- Для виготовлення простирадла відміряйте шматок тканини довжиною 110 см на припуски ще 5 см, тобто, у вас вийде 115 см, відріжте його.
- Для підковдри вимірюйте 225 см — це буде по 110 см на дві частини і 5 см на припуски, відріжте.
- В результаті — у вас залишиться шматок матеріалу 45 см, власне, який ви будете використовувати для виготовлення наволочки.
- Простирадло шиється досить просто. Необхідно з чотирьох сторін підшити краю, при цьому підгинаючи їх, залишаючи обмітають зрізи відкритими або закритими.
Важливо! Можна зробити ще простіше, наприклад, зробити простирадло на гумці.
- Матеріал для підковдри зігніть по намічених лініях, зшийте одну довжину і дві короткі. Краї обробити можна одинарним або подвійним швом.
Важливо! Знизу або збоку залиште незашитым невеликий отвір, щоб протягувати в нього ковдру.
- Залишилася тільки наволочка. Короткі зрізи залишився прямокутника підшийте швом з підгин. Потім тканину складіть всередину виворітною стороною. Бічні краї зшийте на машинці, припуски подрежьте. Виверніть наволочку навиворіт, розправте, краю знову прострочіть по ширині. Знову виверніть на лицьову сторону.
- Готовий комплект ще раз виперіть в теплій воді, потім добре промийте, висушіть і пропрасуйте гарячою праскою.
Важливо! Не рекомендується перевантажувати дитячі комплекти декором, вишивкою, аплікаціями, накладними елементами. Головне — щоб вони в першу чергу відповідали гігієнічним вимогам та нормам, були практичними, естетично красивими.
Корисні поради
Як зшити постільна білизна в ліжечко для новонароджених своїми руками — тепер ви знаєте. Але також не менш важливо правильно надалі за ним доглядати, прати, сушити, гладити:
- Міняти його треба кожну тиждень, щоб забезпечити дитині здоровий сон.
- Рекомендується прати при температурі не нижче 60 градусів, щоб знищити шкідливі мікроорганізми.
- Сушку виробляти слід на свіжому повітрі, тому що ультрафіолет відмінно працює як дезінфектора.
Відеоматеріал
Як бачите, все дуже просто і вам вистачить буквально пару годин, щоб зробити парочку змінних комплектів для свого чада.