Як зберігати мутоновую шубу в домашніх умовах?

Шикарні шубки з мутона користуються великою популярністю у красунь з усього світу, і не дивно — вироби з м’якого шовковистого хутра, схожого на норку, мають масу достоїнств. Вони здатні зігріти свою господиню в найсуворішу зиму, а співвідношення ціна-якість більш ніж ідеальне — шуби з мутона володіють прекрасним якістю при помірній ціні. Ще одна перевага — висока зносостійкість, яка при правильному догляді дозволить шубці радувати вас до 10 сезонів. Дізнатися, як зберігати мутоновую шубу в домашніх умовах і доглядати за нею, допоможе ця стаття.
Важливо! Мутоном називають теплий овечий хутро, який пройшов спеціальну обробку формаліном, що робить його стійким до вологи і блискучим. Також з цього матеріалу виготовляють шубки для дітей, куртки для чоловіків, пальто для жінок. У більшості випадків хутро фарбують, завдяки чому можна знайти забарвлення на будь-який смак і підібрати те, що підійде саме вам.
Як правильно зберігати шубу з мутона?
Доглядати за такою верхнім одягом нескладно, треба лише дотримуватися такі правила.
На відповідних плічках
Першим ділом підберіть плічка з дерева або пластмаси. Вони повинні бути потрібного розміру, щоб уникнути провисання, деформації, витримувати її вагу.
Важливо! У згорнутому, складеному вигляді її зберігати не можна.
В темному, прохолодному місці
Для повноцінного догляду за шубою з мутона в тому місці, де вона зберігається, має бути достатньо вологості. Якщо повітря сухе, просто поставте туди ємність з водою.
Важливо! Перед відправкою в шафу шубу потрібно добре струсити або пропилососити (тільки м’якою щіткою і на малій потужності).
В чохлі
Він повинен бути виготовлений з дихаючої тканини (поліетилен не підійде) і підходити по розміру, щоб шуба розташовувалася вільно, без заломів, смятий. Для світлого хутра вибирайте світлу тканину, для темного — якого кольору.
Важливо! Якщо ви вирішили зберігати одяг без чохла, виділіть таке місце, щоб вона не стикалася з іншими речами і предметами — хутро цього дуже не любить.
Без комах
Розкладіть засіб від комах в мішечки, визначте в кишені, манжети або безпосередньо в чохол. Слідкуйте за термінами придатності препарату, оновлюйте після провітрювання — його рекомендується проводити раз в 3-4 місяці. Це важливий момент для правильного зберігання мутоновой шуби в домашніх умовах.
Важливо! Використовуйте сухе засіб, а не аерозолі — вони можуть зіпсувати хутро.
Довіртеся професіоналам
Може статися, що в будинку не виявиться відповідного приміщення або умов для правильного зберігання виробу. У спеціальних сховищах підтримують ідеальні температуру, вологість, уважно стежать за довіреними речами. Крім того, шубку там можуть також почистити, пофарбувати, провести її дрібний ремонт.
Як правильно носити шубу з мутона?
Щоб таке красиве виріб не псувалося, дотримуйтеся такі рекомендації щодо його носінні.
Без аксесуарів
Хутро буде пошкоджуватися, стиратися і заламуватись, якщо про його поверхню постійно треться ремінь, ручка сумки. Так виріб втратить презентабельний вигляд вже через кілька виходів.
Якщо ви любите носити шарф, пов’яжіть його так, щоб він був під шубкою, а не зверху — це врятує і від слідів тонального крему, які проблематично вивести навіть в хімчистці. Сумку краще носити в руці — не на плечі і не на згині ліктя.
Важливо! До хутрі не рекомендується приколювати брошки.
Обов’язково просушувати
Щоб розуміти, як доглядати за мутоновой шубою, обов’язково потрібно знати, що при намоканні вона потребує ретельної сушки:
- Повісьте її на плічка (уникайте деформації і провисання шубки).
- Повністю застебніть і залиште сушитися при кімнатній температурі.
- Найкраще підійде приміщення з наскрізним провітрюванням.
- Стежте, щоб виріб не потрапляли прямі сонячні промені.
Важливо! Ні в якому разі не використовуйте нагрівальні прилади. Протипоказано сушити феном, поряд з опалювальними приладами і працюючим кондиціонером, гладити підкладку праскою. Хутро стане тьмяним і ламким.
Уникати сильних запахів
Як будь волосся, хутро має пористу структуру, за рахунок чого чіпко утримує різні запахи. Намагайтеся не перебувати довго в прокуреному приміщенні, не стояти поруч з вихлопною трубою. Засоби, що містять спирт, сильно висушують обробку, тому рекомендується не розпорошувати поруч лак для волосся та інші розпилювачі.
Важливо! Парфуми краще наносити під шубку, а не поверх.
Берегти від сонця
Прямі сонячні промені не приносять користі хутрі — під таким впливом він може почати ламатися і втратити блиск. Цього важко уникнути при носінні, але цілком можливо при сушінні і зберіганні. Якщо шубка все-таки вигоріла, це можна виправити фарбою для волосся.
Важливо! Хоча це цілком реально зробити і самостійно, все-таки за такого тонкого питання краще звернутися до професіоналів.
Рахуватися з довжиною
Якщо вам часто доводиться бути за кермом, віддайте перевагу короткій шубі — і вам буде комфортніше, і виріб менше постраждає. Підігрів сидіння не повинен бути включений постійно, щоб уникнути пересушування хутра.
Рішення про купівлю довгою шуби варто добре обдумати, якщо ви часто і багато пересуваєтеся пішки по вулиці — реагенти і бруд здатні швидко позбавити шубку лиску.
Як правильно чистити шубу з мутона?
Догляд за мутоновой шубою в домашніх умовах — це не тільки акуратна носіння і зберігання, але і грамотна чистка:
- Для початку спробуйте очистити бруд сухою щіткою. Якщо бруд не відійде, змочіть хутро водою з невеликою кількістю прального порошку, потім повністю змийте і висушити природним шляхом.
Важливо! Простіше буде прибрати висохлу бруд.
- Жирне пляма допоможе видалити суміш нашатирного спирту (1 чайна ложка) з кухонною сіллю (3 чайні ложки). Розчиніть в 6,5 літрах води, протріть пляму губкою, висушіть і розчешіть.
- Тирса (тільки не хвойні, не містять смолу) теж справляться з жиром. Розкладіть шубу на рівній поверхні, присипте на годину, а після — приберіть пилососом.
Важливо! Хвойні та інші тирсу, містять смолу, не підійдуть.
- Плями кави та вина ефективніше прибирати спиртом.
- Щоб прибрати жувальну гумку і не пошкодити хутро, спочатку обережно видаліть частини без ворсинок. Далі загорніть в целофан лід до жуйку і поступово відокремлюйте, коли та затвердіє.
- Для чищення в цілях профілактики підійде тальк: укладіть шубу на рівну поверхню і посипте. Трохи згодом видаліть засіб м’якою щіткою або рукою і струсіть залишки.
Важливо! Не рекомендується застосовувати крохмаль — він приваблює комах і насилу видаляється з шуби.
Відеоматеріал
Дотримуючись цих нескладних рекомендацій по зберіганню і догляду за мутоновой шубою в домашніх умовах, ви зможете істотно збільшити термін служби улюбленої речі і надовго зберегти її привабливий вигляд на радість собі і оточуючим вас людям.