Як встановити витяжку над газовою плитою?

Багато домовласники для підключення витяжки на кухні викликають фахівців, послуги яких в наш час коштують недешево. Звичайно, можна придбати побутовий прилад акції та отримати в подарунок безкоштовний монтаж, але так щастить не багатьом. Варто зазначити, що сама процедура встановлення витяжки не настільки складна, як думають більшість покупців. У цій статті ми детально розберемо, як встановити витяжку над газовою плитою самостійно на прикладі декількох типів приладів.
Основні правила монтажу
Абсолютно неважливо, який варіант витяжки для кухні ви купили, оскільки існують правила, згідно з якими повинно проводитися розміщення, кріплення, підключення приладу до електромережі та вентиляції. Тому в першу чергу уважно вивчіть інструкцію з експлуатації, яка обов’язково додається до виробу. Як правило, там перераховані основні правила установки і приєднання витяжки конкретного типу.
Установка витяжки над газовою плитою здійснюється згідно з наступними загальними вказівками:
- Попередньо слід прокласти проводку, встановити розетку на відстані не більше 90 см від місця установки приладу. Обов’язково також наявність заземлюючого контакту.
- Крім витяжки, необхідно придбати повітропровід, діаметр якого збігається з вихідним розміром патрубків вироби. Зменшувати його не рекомендується, інакше знизиться продуктивність вентилятора.
- У процесі розміщення витяжки необхідно дотримуватися чітке збіг її осі з плитою.
- Установка апарату здійснюється тільки після завершення монтажу всіх шафок.
- Можна ставити гофрований повітропровід тільки в тому випадку, якщо відстань від витяжного отвору до приладу складає не більше одного метра.
- Приєднувати пристрій до витяжній шахті рекомендовано з використанням вентиляційної решітки зі спеціальним посадковим патрубком. Ця деталь відіграє найважливішу роль, оскільки забезпечує функціонування природної вентиляції під час відключення витяжки. Глухий перехідник — навпаки, ускладнює її роботу, повітрю доводиться долати численні фільтри апарату.
Важливо! Монтаж виробляти гофрованими трубами простіше, бо як працювати з ними зручно, але вони володіють високим аеродинамічним опором. У зв’язку з цим, довжина воздуховода не повинна перевищувати одного метра.
На якій висоті слід встановлювати витяжку над плитою?
Висота витяжки над газовою плитою – найважливіший параметр, яким не рекомендується нехтувати:
- Якщо витяжку встановити занадто низько, то вона створить масу проблем, хоча працювати ефективно.
- Якщо ж монтувати її високо, то створюється максимальний комфорт при приготуванні їжі. Але при цьому велика частина парів, що виділяються при готуванні просто не потраплять під ковпак, тобто стануть поширюватися по кухні.
Іноді саме умови інтер’єру примушують так робити, тому в такому випадку необхідно купувати прилади з найвищою продуктивністю.
Важливо! Згідно встановленим нормам, висота витяжного приладу над газовою плитою повинна становити не менше 65 див. Природно, витримати саме таку відстань складно. Тому:
- В більшості випадків вбудовані апарати розміщують на висоті від 65 до 75 см від варильної поверхні.
- Електричні прилади менш вибагливі, тому як не виділяють продуктів горіння. Їх можна розміщувати на висоті до 47 див.
Рекомендації по установці витяжки
Всі кухонні пристрої, призначені для видалення повітря, за способом монтажу поділяються на такі різновиди:
- Вбудовувані.
- Підвісні.
Важливо! Монтувати простіше підвісні витяжки, до яких відносяться острівні і камінні прилади. Відрізняються вони тільки місцем кріплення – стеля або стіна.
До загальних рекомендацій по установці пристрою до стіни можна віднести наступне:
- Коли вже визначено місце, воно відповідає параметрам вироби, можна починати роботу. В першу чергу знімаються жирові фільтри і панель підвісної апарату, потім він прикладається до заздалегідь підготовленого місця.
- За рівнем вирівнюється корпус, адже дуже важливо, щоб витяжка висіла рівне щодо шаф, стін та іншої кухонних меблів.
- Потім олівцем вказуються місця для майбутніх отворів. Виріб збирається в сторону, в намічених точках робляться отвори вставляються пластмасові дюбелі.
- Витяжка підвішується і приєднується до вентиляції.
Важливо! Установку можна виконувати вдвох, або поодинці. В такому випадку необхідно підготувати рулетку, щоб все ретельно розмітити і виміряти. Камінні і похилі витяжки вимагають додаткових дій, що стосуються підгонки і кріплення декоративного кожуха. Вбудовані пристрої певною мірою легше встановлювати, оскільки не доводиться вивіряти їх по висоті, адже установка відбувається безпосередньо в шафу.
Особливості підключення нової витяжки:
- Під’єднати витяжку до електричної мережі нескладно, сама процедура полягає в монтажі розетки в найбільш зручному місці. Дуже важливо, щоб дроти не бовталися над плиткою, не псували зовнішній вигляд кухні.
- Підключити витяжку до вентиляції вже складніше. Найпростіший варіант – установка грат з приєднувальним патрубком, яка кріпиться безпосередньо в отворі каналу вентиляції. При цьому гофру надягають на патрубки, які потім фіксують затискними хомутами. Важливо всі стики обмотувати для герметичності самоклеїться фольгою.
- Перед установкою пластикового повітропроводу обов’язково вимірюють відстань, малюють схему і закуповують всі необхідні елементи – трійники, коліна, прямі ділянки.
Важливо! Зібрати пристрій за такою схемою нескладно, головне — щільно вставити один в одного всі деталі. Використовувати цей спосіб для підвісної і вбудованою витяжки, головне — щоб шахта перебувала подалі від місця монтажу.
Якщо ж необхідно встановити глухий перехідник, то реалізувати таку схему можна з використанням зворотного клапана. Для цього достатньо придбати сам клапан і трійник, потім змонтувати згідно зі схемою.
Схема установки витяжки без підключення до вентиляції
Як правильно встановити витяжку над газовою плитою? Монтаж приладів такого типу істотно полегшується відсутністю повітропроводу, який приєднується до загальної системи вентиляції. Тут основна увага приділяється фільтрації брудного повітря, що проходить чистку і повертається назад на кухню. Тобто, назовні він не викидається.
Важливо! Такі витяжки можна встановлювати в будь-якому місці квартири або приватного будинку, кріпити до стін або стелі.
Схема установки досить проста, тут головну роль відіграє спосіб кріплення. Рекомендації по установці витяжки до стіни ми вже описали вище. До стелі ж вони підвішуються за допомогою спеціальних декоративних шпильок з необхідною кількістю кронштейнів:
- Насамперед визначається місце установки підвісу.
- Ретельно вимірюються всі відстані, розмічається контур корпусу вироби прямо на стелі.
- З допомогою виска перевіряється поєднання плити з корпусом.
- Потім сам апарат кріпиться і підключається до електромережі.
Відеоматеріал
Як бачите, немає нічого складного в монтажі кухонної витяжки будь-якого типу, тому сміливо беріться за справу самостійно. Дотримуйтеся правил і рекомендацій, щоб не виникало проблем з розміткою, здійсненням необхідних вимірів і самою установкою.