Як правильно покласти теплу підлогу?

yak pravil no poklasti teplu p dlogu 1 - Як правильно покласти теплу підлогу?

Згідно відгуками майстрів монтажних бригад, практично всі проблеми в процесі експлуатації водяних підлог пов’язані з порушеннями в ході проведення монтажу. Причому, складність представляє не тільки сам процес укладання, але і підготовчий етап. У цій статті ми розповімо, як правильно покласти теплий пол, перевірити якість установки, а також про те, які найпоширеніші помилки роблять при складанні системи опалення.

Розрахунок метражу труби для теплої підлоги

Перед тим, як починати монтажні роботи, вкрай важливо зробити правильний розрахунок загальної кількості витратного матеріалу. Це пов’язано з тим, що водяний контур, який вкладається в стяжку, повинен бути цільним, без будь-яких з’єднань.

Розрахунок довжини труби для теплої водяної підлоги проводиться так:

  • Розрахунок труби на 1 квадратний метр виконується в залежності від кроку між спіралями. У тому випадку, якщо відстань між витками контуру становить 10 см, то буде потрібно приблизно 10 п. м витратного матеріалу, для 30 см — 3,5 п. м.

Важливо! Витрата труби для теплої підлоги залишається незмінним для будь-якого способу укладання. На різницю у кількості метрів впливає виключно відстань між витками контуру.

  • Найбільша кількість метрів в одному водяному контурі зможе становити 70 м. При мінімальному кроці в 10 см, 70-ти метрів контуру вистачить для встановлення системи опалення на 7 квадратних метрів. Виходячи з цього, щоб прогріти кімнату в 20 квадратних метрів, буде необхідна укладання трьох квадратних контурів.
  • Крім того, на розрахунок кількості труби також впливає майбутнє розташування меблів. У тому місці, де буде стояти меблі, не потрібно стелити підлогу.

Важливо! Водяний контур можна розміщувати впритул до перегородок і стін. Мінімальна відстань має становити 20 див. Щоб розрахувати трубу від загальної площі слід відняти розміри відступів. Наприклад, для кімнати в 20 квадратних метрів, це складе приблизно 3,6.

З урахуванням цих трьох аспектів: підрахувати максимальну частоту кроку монтажу труб теплої водяної підлоги (10 см), кількість контурів і площа, яка не опалюється, можна зрозуміти, що на кімнату 20 квадратних метрів, потрібно три опалювальних контуру по 55 п. м. труби.

Важливо! Допустимою відстанню між трубами водяного статі є 10-30 див. Вибір кроку залежатиме від діаметра труби, інтенсивності використання системи опалення та кліматичних умов. Так, якщо підлога буде використовуватися як основне джерело тепла в житло, то вибирається мінімальне відстань кроку.

Види укладання труб теплих водяних підлог

Існує кілька способів, щоб правильно класти тепла підлога:

  • Найбільш проста схема укладання труб для теплої водяної підлоги — “равлик”, яка дозволяє виконати самостійний монтаж, не залучаючи фахівців. Низька ефективність і тепловіддача цього способу дещо знижує його популярність.
  • Також існує різновид укладання “змійка”. Зробити правильну установку змійкою досить складно — цей спосіб потребує певних професійних умінь і навичок, однак з його допомогою вдається скоротити витрати на опалення.

Кожен з варіантів володіє наступними перевагами і недоліками.

Черепашка або равлик

Монтаж підлоги здійснюється по спіралі. При цьому виходить так, що між трубами подачі гарячої води розташовується обратка, в якій температура значно нижче. Правильно класти тепла підлога цим способом досить просто.

Важливо! Єдиним мінусом цього варіанту укладання є поява холодних ділянок при великому кроці укладання, що слід враховувати при необхідності розрахувати трубу. У цьому випадку оптимальним буде рішення зробити крок не більш ніж 10 див.

yak pravil no poklasti teplu p dlogu 2 - Як правильно покласти теплу підлогу?

Змійка

Укладання може бути виконана як звичайним, так і подвійним монтажем трубопроводу. Правильний монтаж труб для водяних теплих підлог цим способом дає можливість уникнути появи холодних ділянок або нерівномірне нагрівання повітря. Для того щоб полегшити процес укладання, існують спеціальні мати для кріплення труб. За умови дотримання інструкції з монтажу, система опалення може бути змонтована самостійно.

Важливо! Щоб розкласти трубу способом “змійка” використовується спеціальні фіксуючі елементи. Тут вкрай важливо, щоб контур не був закріплений намертво. Під впливом гарячої води труба буде розширюватися і звужуватися, і необхідно уникнути деформації водяного контуру після укладання.

При виборі способу монтажу необхідно враховувати загальну опалювальну площу кімнати, наявність відповідного інструменту і професійних навичок. Правильно укласти водяна тепла підлога під стяжку можна лише за умови дотримання рекомендацій та етапів монтажу, зазначених виробником.

Послідовність укладання труб

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користується бетонна система монтажу. При цьому варіанті укладання трубопровід після монтажу заливають цементним розчином зі спеціальними пластифікаторами.

Роботи повинні виконуватися наступним чином:

  • Спочатку необхідно підготувати чорнову підлогу. На попередньому етапі слід очистити основу від сміття, усунути напливи. Обов’язково потрібно розрахувати і схематично розбити приміщення на кілька окремих секторів. Обов’язковою умовою вважається те, що мінімальна площа ділянок повинна бути не менше 2 до 1. Довжина контуру не повинна перевищувати 70 м. При розрахунках слід керуватися інструкцією з укладки труби, яка, як правило, надається виробником.
  • Теплоізоляція — її укладають поверх чорнової підлоги. Для ізоляції може бути використана система типу Penoplex. Стики плити слід задувати монтажною піною. Між заздалегідь розрахованих ділянок укладають демпферну стрічку, яка є обов’язковою у влаштуванні теплої підлоги. Її суть зводиться до того, щоб запобігти розтріскуванню стяжки під час нагрівання. Також вона створює зони компенсації. Обов’язково робиться поділ контурів демпферної стрічкою.

Важливо! Різниця температури в зворотній лінії і подачі гарячої води без використання компенсаційного шару може призвести до утворення конденсату і розтріскування стяжки.

  • Монтаж армуючої сітки, по якій розкладаються мати. Якщо не планується використовувати мати, то можна застосувати пластикову сітку для кріплення труб. Армуючу сітку піднімають над поверхнею приблизно на 2-3 див.
  • Розкладаються труби, які використовуються для монтажу. На попередньому етапі слід розрахувати ідеальний крок монтажу, а також метод розкладки. Кріплення труби до арматури здійснюється з допомогою гарпунів.
  • Заливається бетонна стяжка.

Система теплої підлоги з матами

Ще одним ефективним методом установки є “полістирольний”. У цьому випадку монтаж здійснюється на теплозберігаючі пластини. У цьому разі підставою, щоб правильно укладати тепла підлога, служать спеціальні мати, які мають пази і засувки.

Полістирольна система має наступні переваги:

  • Принцип монтажу труб відрізняється простотою. Можлива самостійна укладання водяного контуру будь-яким із способів. На матах є спеціальна скоба для кріплення труби з клямкою за допомогою замка, що забезпечує необхідну надійну фіксацію.
  • Немає необхідності в проведенні якихось додаткових бетонних робіт. Мати володіють металевими термоотражающими пластинами, в які укладають синю трубу на обратку і червону на подачу. Зверху роблять заливку спеціальним розчином. На повне висихання поверхні буде потрібно дві доби.

Важливо! На підлоги можна відразу укладати лінолеум, ламінат або будь-який інший варіант підлогового покриття, що зменшує час проведення робіт з монтажу.

  • Швидкість проведення установки. Цей метод вважається найбільш ефективною технологією кріплення труб теплої водяної підлоги. Тут немає необхідності підв’язування і фіксації контуру за допомогою гарпунів або монтажної стрічки. Скоби скріплення розташовуються так, щоб повністю відповідати технічним вимогам. Таким чином, неможливо порушити мінімальний діаметр вигину труби, що є частою помилкою при укладанні без матів.
  • Максимальна тепловіддача. Теплорозподільні пластини з алюмінію укладаються поверх водяного контуру, вставляються в мати. Цей пристрій дає можливість рівномірно розподіляти по всій кімнаті отримане тепло. Як варіант — можуть бути використані оцинковані або металеві теплораспределяющие пластини.

Важливо! Дотримання правил укладання будь-яким з варіантів укласти водяна тепла підлога під стяжку робить самостійний монтаж проблематичним. Полегшити процес установки дасть можливість використання спеціальних матів.

Чим зміцнюються труби водяного статі?

З використанням полістирольної труби питання кріплення вирішується за рахунок вже наявних пазів. Невирішеною залишається проблема щодо того, на що слід кріпити труби, які покладені на армовану сітку.

Тут існує кілька варіантів:

  • Хомути — найбільш дешевий метод, який дозволяє укласти водяний контур на металеву або пластикову сітку. Найчастіше для фіксації застосовуються хомути, які в звичайній ситуації використовуються в електриці для зв’язування дроти.
  • Кліпси — здатні ефективно захищати засувки, які застосовуються для полістирольного способу установки. Фіксують кліпси дають достатню кількість простору для розширення трубу в процесі нагріву.

Важливо! При установці слід пам’ятати, що бажаний діаметр вигину труби дорівнює її товщині, помноженої на вісім.

  • Фіксувальні планки або панелі для укладання труб. Перевага способу кріплення панелями полягає в можливості швидкого виконання монтажних робіт. Напрямні для кріплення труб встановлюються згідно заздалегідь складеною схемою. Фіксація здійснюється при допомоги засувок, що значно полегшує складність роботи та прискорює процес монтажу.

Важливо! Для того щоб вирішити, до чого слід кріпити труби, необхідно враховувати спосіб монтажу системи опалення, а також розмір загальної площі опалювального приміщення:

  • для великих кімнат рекомендується застосовувати панелі для укладання і готові кліпси;
  • для невеликих приміщень можна вдатися до використання хомутів.

Опресовування теплих підлог

Як показує практика, робити опресовування просто необхідно. Це потрібно робити хоча б з тієї причини, що не завжди укладання водяної теплої підлоги під стяжку відбувається з дотриманням всіх норм і правил. Так, нерідко бажаючи заощадити, господарі можуть допускати установку не цільного контуру, а скрутки з декількох частин труби. І вже після того, як було зроблено фінішне покриття і включена система опалення, з’ясовується, що є протікання.

В процесі заливки труб бетонною сумішшю опресовування є дуже важливою. Труби, які знаходяться під робочим тиском, злегка розширюються, і залиті в такому стані стяжкою, не чинять тиск на навколишнє стяжку при температурних перепадах теплоносія.

Важливо! Опресовування водяної підлоги може виконуватися самостійно. Відносно невеликі складнощі, які пов’язані з проведенням перевірки, повністю окупляться.

Як обпресувати тепла підлога?

Сьогодні обладнання для обпресування перестало бути дефіцитом. Причому, якщо раніше з цією метою використовувалися тільки промислові установки, то зараз можна купити механічний ручний пресувальник.

Дана процедура проводиться наступним чином:

  1. Трубу подачі гарячої води підключають в опрессовщику. Обратку залишають приєднаної до водяного колектора, на якому перекривають відсікаючий вентиль.
  2. Опресовування проводять водою або повітрям. За допомогою установки у водяному контурі піднімається тиск. Практика показує, що досить напору в 5-6 атм.
  3. Закритий водяний контур залишають на добу з підключеним пристроєм. Це дасть можливість підняти тиск у процесі опресування в разі необхідності.
  4. Через добу звіряють тиск в системі з показниками, знятими напередодні. За цей час у тиску не повинно бути змін.

Порядок опресування в процесі укладання водяної теплої підлоги під стяжку включає перевірку кожного контуру, який підключений до колектора. Якщо є нориці, то локалізацію можна знайти за допомогою звичайного стетоскопа, або візуально в процесі опресування водою.

Важливо! Основним інструментом для обпресування труб є електричний або механічний насос, який створює необхідний тиск в системі і контролює показники за допомогою манометра.

Помилки при укладанні труб

Існує деяка кількість найбільш частих помилок, які можуть здійснювати як професійні будівельники, так і новачки монтажники. До них можна віднести:

  • Перевищення максимально допустимої довжини труб. Зайва довжина контуру створює труднощі при циркуляції теплоносія, що тягне за собою підвищення енерговитрат, поява холодних зон.
  • Монтаж замінників демпферної стрічки або укладання підлог без її використання. Часто це призводить до випадання конденсату на підлоговому покритті зверху, а також появи тріщин в стяжці.
  • Вибір неправильного способу монтажу. Укладання теплої підлоги равликом оптимально підійде для самостійного монтажу, особливо, якщо роботи будуть здійснюватися з заливкою стяжки.
  • Наявність у бетонній підлозі скруток. Необхідно заздалегідь розрахувати витрату труби на один квадратний метр. Бажано дати запас приблизно 10% від загальної кількості п. м.

Відеоматеріал

У процесі виконання робіт головне — не поспішати і строго дотримуватися інструкції. Тільки тоді у вас вийде правильно покласти тепла підлога. Термін використання водяного контуру становить, як мінімум, 50 років, але це буде можливо лише за умови дотримання всіх рекомендацій виробника щодо монтажу теплих водяних підлог.

Надану інформацію взято з shellac.kiev.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code