Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

З самого початку своєї появи навушники для багатьох стали однією з найбільш важливих частин повсякденному житті. Вони невпинно супроводжують людей, дозволяючи їм слухати улюблену музику, аудіокниги та подкасти поза залежності від обстановки. Тому необхідно знати, як почистити навушники від сірки та інших забруднень.

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 1 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

Важливість очищення

Незалежно від частоти використання люди, як правило, хочуть, щоб будь-які речі залишалися у відмінному стані, включаючи і навушники. Багато готові викласти чималі гроші за якісний пристрій від компаній на кшталт Audio-Technica, Sennheiser, Sony і так далі. Незважаючи на те, що дорогі моделі з більшою ймовірністю не зламаються самі по собі через кілька місяців, їм не вдасться уникнути інших проблем.

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 2 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

Таким чином, може бути вкрай неприємно виявити, що протягом якогось часу якість звуку падає, і улюблені мелодії чути вже не так чітко. Для цього необов’язково бути «аудиофилом» — навіть самі нерозбірливі вуха можуть помітити цю різницю, особливо якщо доводиться піднімати гучність на максимум, щоб розрізнити хоч щось.

Деякі відразу ж приступають до пошуку нової пари навушників. Але що, якщо насправді існує простий і дешевий спосіб виправити ситуацію? Адже причина поганого звуку може полягати лише в тому, що самі навушники стали брудними.

Щоб перевірити, чи так це, потрібно оглянути внутрішню частину амбушюрів та дротяну сітку. Дуже часто там можна виявити вушну сірку, жир і пил, які місяцями налипали на пристрій і забилися навіть у найменші його щілини. Однак погіршення звуку — це ще півбіди.

Люди майже завжди кидають навушники в сумки та кишені, де аксесуари продовжують змішуватися з іншого пилом і брудом, що лежить там з незапам’ятних часів. Потім навушники дістаються, розплутуються і вставляються назад у вуха, а це вірний спосіб підвищити шанси отримати інфекцію, сірчану пробку і похід до отоларинголога. Те, що пристрій не входить у вушний канал, не означає безпеку. Бруд може легко відшаровуватися від дротяної сітки і проникати всередину вуха.

Трохи обслуговування та догляду за навушниками можуть мати велике значення. Це гарантує вушну гігієну і отримання максимальної віддачі від витрачених коштів.

Потрібні інструменти

Всі навушники можна умовно розділити на три типи — вставні (вони ж вкладиші або крапельки), внутрішньоканальні або вакуумні, що вставляються у вушний канал, і накладні, які одягаються на вуха. У будь-якому випадку все, що потрібно для дезінфекції та чистки кожного типу пристрою, ймовірно, знайдеться в будь-якій ванній:

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 3 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

  1. Шматок тканини або ватяні диски.
  2. Ватні палички.
  3. Спирт або інше дезінфікуючий засіб.
  4. Мило для рук.
  5. Зубна щітка.
  6. Скріпка або зубочистка.

Незважаючи на те, що для очищення не потрібно спеціальних засобів, сам процес займає деякий час. Оскільки навушники — дуже тендітна річ, слід дотримуватися обережності і мати терпіння.

Методи видалення бруду

У випадку з вкладишами спершу потрібно акуратно розкрутити пластикову накладку драйвера (так називається сам навушник). Щоб дістатися до сітки, слід повернути кришку проти годинникової стрілки — сьогодні це дозволяють зробити практично всі моделі.

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 4 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

Тепер необхідно налити спирт або будь-який засіб для дезінфекції в невелику ємність і помістити туди сітки разом з накладками на кілька хвилин, потім взяти ватний тампон та протерти поверхню. Якщо ж сіточка приклеєна, її можна очистити тільки зовні: великі шматки сірки прибрати з навушників зубочисткою, після чого, направивши драйвер в підлогу, протерти його зубною щіткою. Незайвим буде акуратно протерти спиртом дроти і корпус. Після цього потрібно дати всім деталям просохнути — години буде достатньо.

Вакуумні моделі очищаються схожим чином. Силіконові накладки легко знімаються, після чого їх можна спокійно помити в мильному розчині.

Однак не завжди можна одержати прямий доступ до сіточці, особливо у випадку з популярними Apple Earpods, використовуваними для iPhone (і схожими типами навушників, наприклад, Galaxy нирки золото від Самсунг), які сьогодні є стандартом бездротових гарнітур. Так чи інакше, щоб відмити айфоновские або будь-які інші схожі моделі навушників, можна вдатися до допомоги перекису водню.

Її необхідно налити в ємність (рідина повинна ледь покривати дно) і на десять хвилин зафіксувати в ній драйвери сіткою вниз, після чого висушити. Можна почистити навушники від сірки і без перекису, скориставшись спиртом або будь-якою рідиною, здатна розчиняти забруднення.

До речі, якщо аксесуари білого кольору, то спирт може пошкодити фарбу при активній чищення корпусу. Щоб цього не сталося, краще використовувати засіб для зняття лаку, що не містить ацетону.

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 5 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

Очищення накладних навушників трохи складніше, оскільки вони включають в себе більш вразливі до пошкоджень деталі (шкіряні або пінопластові амбушюри), тому діяти потрібно обережно:

  1. Спершу слід змочити тканину або ватяний диск теплим і слабким мильним розчином, після чого провести за зовнішнім частинам накладок, потім насухо витерти їх.
  2. Ватною паличкою, змоченою спиртом або перекисом, пройтися по щілинах і важкодоступних ділянок амбушюрів.
  3. М’яку сітку потрібно продезінфікувати таким же чином.

Тепер навушники чисті і безпечні для використання. Однак ті, хто не шукають легких шляхів, можуть скористатися пристроєм для чищення слухових апаратів. Ці невеликі вакуумні насоси вкрай ефективно видаляють вушну сірку і бруд, не ушкоджуючи деталі.

Білі аксесуари з часом можуть пожовтіти, оскільки деякі види пластику схильні до ультрафіолетового випромінювання. Це не несе негативних наслідків для працездатності навушників, проте виглядає не дуже естетично. Щоб відбілити пристрій, можна нанести тонкий шар перекису водню на корпус драйверів і провід, після чого накрити прозорим пластиком і потримати під яскравим сонячним світлом протягом двох-трьох годин.

Ще один метод полягає у використанні автомобільного лаку, містить дрібний абразивний порошок. Поліроль здатний повернути аксесуару первісний колір, проте потрібно звернути увагу на тип засобу — воно не повинно бути матовим. Крім того, такий лак, ймовірно, зітре з поверхні всі наклейки і написи.

Гніздо навушників і штекер також мають властивість засмічуватися. Якщо останній можна просто протерти ганчіркою, то з роз’ємом треба діяти обережніше — не варто допускати контакту з рідиною і засовувати туди зубочистки. Правильно очистити вхід слід за допомогою балончика зі стисненим повітрям, здатним видути з отвору всю грязь.

Превентивні заходи

Чисті навушники починаються з чистих вух. Відсутність бруду в органах слуху і їх регулярна чистка значно зменшать кількість сміття, що потрапляє на пристрій. Важливо пам’ятати, що ватні палички можуть вдавлювати сірку у вушний канал, викликаючи його закупорку, інфекції і проблеми зі слухом. Краще всього здійснювати профілактичні візити до лікаря, однак є кілька речей, які можна виконувати самостійно.

yak pravil no pochistiti navushniki v d s rki brudu 6 - Як правильно почистити навушники від сірки і бруду

Наприклад, ретельно сушити вуха після душу. Вода всередині слухового каналу не кращим чином позначається на його стані, створюючи ідеальне середовище для бактерій. Носіння навушників в мокрих вухах може призвести до неприємного запаху від амбушюрів.

Можна також використовувати мінеральне масло і слабку перекис водню, щоб вимити накопичилася вушну сірку. Для цього потрібно нахилити голову і закапати кілька крапель у вухо, після чого почекати близько 30 секунд і злити рідину.

Матеріали використанні за сайту med-porada.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code