Види гуппі (46 фото): чорний принц і чорний монах, гвоздика та інші різновиди риб. Назви жовтих та інших породистих рибок

Декоративні рибки, яких розводять в умовах акваріумів, представлені безліччю порід і видів. Серед найбільш популярних різновидів представників водного світу особливою популярністю користуються гуппі, які залучають акваріумістів цікавим і яскравим зовнішнім виглядом, різноманіттям форм і розмірів.

Основні види
Порода рибок гуппі представлена сьогодні різними особинами, однак найчастіше в домашніх акваріумах можна зустріти таких представників водного сімейства.

Звичайна гуппі
Це невелика, але не менш приваблива різновид, у якій яскраво виражений статевий диморфізм. У звичайних гуппі самці дещо відстають у розмірах від представниць жіночої статі, чия довжина тіла коливається в межах 4-6 сантиметрів. Тривалість життя цього виду складається 2-3 роки, обумовлено це особливостями утримання гуппі, такими як невеликі розміри і тепла вода, прискорює обмінні процеси в організмі річкового мешканця.
Зовнішній вигляд звичайної гуппі в дикій природі не піддається чіткому опису, оскільки такі особи дуже часто схрещуються між собою, в світлі чого їх забарвлення і форми можуть бути різними.
Різновид невимоглива до умов утримання, плодяться риби дуже активно. Особини досить швидко адаптуються до різних особливостей водного середовища, тому можуть жити в резервуарі, де температура буде коливатися від+19С до +29С.


Гуппі Эндлера
Даний вид представлений особинами, розмір яких не перевищує 4 сантиметрів. Такі декоративні мешканці живуть в два рази менше звичайних гуппі. У цьому випадку статевий диморфізм проявляється не тільки в розмірах, а в зовнішньому вигляді гуппі – самки не виділяються своєю яскравістю забарвлення, проте більші протилежної статі. Що стосується самців, то саме вони виявляться основним окрасою всієї зграї і акваріума. У цього виду зустрічаються риби різних забарвлень, навіть з роздвоєними хвостами, деякі акваріумісти стверджують, що кожна особина унікальна в світлі свого забарвлення.
Гуппі Эндлера рекомендована для утримання малодосвідченими акваріумістів, оскільки не відрізняється вимогливістю до умов водного середовища, найчастіше таких риб містять у невеликих домашніх акваріумах при температурі води в районі +24С-28С. Для риб підходить жорстка водне середовище, тому її показники можуть варіюватися в діапазоні від 15 до 25 dGH. Добре розвиваються і розмножуються гуппі в зарослих резервуарах з гарним освітленням, перебіг у них повинно бути мінімальним.
Найчастіше гуппі Эндлера можна зустріти у верхніх шарах водної середовища, крім того, ці мініатюрні декоративні рибки виділяються рухливістю, а також схильністю вистрибувати з акваріумів, тому при їх утриманні скляні ємності повинні бути накриті кришками. У світлі своїх розмірів гуппі вживаються тільки з невеликими рибками.


Болотна гуппі
Друга назва цього виду – микропецилия пикта. Риба вважається досить рідкісною, відноситься до живородних особинам. Але у світлі своєї привабливості саме цей вид затребуваний серед акваріумістів по всьому світу. Обумовлено це привабливістю водних мешканців. У дикій природі болотну гуппі можна зустріти у водоймах Бразилії, Тринідаду, Південної Америки.
За своїми розмірами вона не відрізняється від звичайної гуппі, проте забарвлення болотного виду виділяється сріблясто-зеленими відтінками з вкрапленнями жовтого, чорного, зеленого та інших кольорів. Крім того, болотна гуппі також буває червоного і червоно-оранжевого забарвлення. Хвіст у представників виду, як правило, менше за розміром, а тіло більш обтічно, в порівнянні з описаними вище різновидами.

Самки забарвлені менш виразно, найчастіше вони зустрічаються в однотонних сірих тонах, але з золотистим животом. Крім того, середній розмір самців рідко перевищує 3 сантиметри, в той час як самки виростають на два сантиметри більше. Середня тривалість життя представників болотній гуппі становить від 3 до 5 років.
Для утримання в акваріумах варто розраховувати, що для однієї особини буде потрібно не менше 10 літрів води. Крім того, даний вид виділяється підвищеними вимогами до умов утримання. Так, для гарного самопочуття в закритих резервуарах болотним гуппі потрібно лужна, трохи підсолена середовище, в яку аквариумисту рекомендується додавати спеціальну сіль.
Яскраве світло – ще один нюанс, що стосується утримання риб, також в резервуарі має бути по максимуму густої рослинності.

Різновиди за формою плавників і хвоста
При класифікації даних декоративних риб приминаються до уваги особливості будови хвостової частини і плавників. Основні різновиди водних мешканців розглянуті нижче.
- Веерохвостые представники. У риб цього виду примітна особливість в будові – великий і пишний хвостовий та спинний плавці. За рахунок такої будови він спадає вбік або уздовж тіла водного мешканця.

- Триангель. У риб цього виду хвіст нагадує віяло, що має форму рівнобедреного трикутника. При цьому спинний плавець виділяється своєю шириною, зазвичай піднятий догори.

- Гуппі вуалехвоста і спідничні. Особини примітні закритим за формою хвостовим плавцем.

- Флагохвостые. Спинний плавник по своїй формі містить гострі кути, при цьому хвіст нагадує прапор.

- Гуппі з хвостом у вигляді подвійного меча. Особливість хвостового плавця – овальна форма, що має два довгих променя, при цьому на спині плавець – гострий.

- Нижній і верхній меч. Два різновиди риб, у яких хвіст нагадує довгі мечі, а на спині плавець повинен містити гострий кінець. Відрізняються різновиди один від одного удлиненностью нижнього і верхнього променів, звідки і походить назва особин.

- Лирохвостые. Плавець у риб цього виду представлений у формі ліри, також у риб спинний плавець зростає злегка піднятим вгору.

- Копьехвостые. Породисті водні мешканці, які мають вигнутий спинний плавник, а також хвіст, що нагадує наконечник списа.

- Иглохвостые риби. У таких гуппі спинний плавець має округлу форму, а також промінь, розташований у його центрі.

- Круглохвостые риби. Спинний і хвостовий плавці у цього виду розвиваються півколом.

Різноманітність забарвлень порід
Сьогодні для класифікації гуппі по забарвленню беруть до уваги три основні нюанси:
- шкірний покрив;
- луску;
- наліт.
Іноді на додаток до переліченим характеристикам розглядають пігмент клітин. Кольори виділяють як основний і другорядний.



Популярні варіанти
Серед найбільш затребуваних особин цієї породи варто відзначити наступні види.
- Московські гуппі. Такі риби можуть бути зеленими, фіолетовими, а також синіми за забарвленням тіла. Крім того, у відтінках допускається присутність металевого блиску. Особливо затребувана досить приваблива московська синя гуппі.

- Тукседо. Такі водні мешканці зазвичай «носять» смокінг. Задня частина у риб забарвлена в більш темні відтінки.

- Іспанці. Риби мають основний чорний окрас, при цьому хвіст у них жовтий, а кайма на ньому пофарбована в червоний, з мінімальним чорним візерунком.

- Панда. Вид представлений водними мешканцями з білою передньою частиною тіла, а також темної задній, разом з хвостовим плавцем.

- Неонові. Елітні риби даної породи, колір тіла яких може бути пофарбований в різноманітні перламутрові відтінки, що надає їм неймовірну привабливість при вмісті в акваріумах.

- Килимові. Примітний такий вигляд незвичайним забарвленням хвоста риб – він покритий різнобарвною мозаїкою.

- Леопардові. Назва гуппі отримали в світлі свого подібності за кольором з граціозним хижаком з кошечьего сімейства.

- Блондин. Ці рибки зазвичай мають світле забарвлення, за що й отримали таку назву.

- Скляні. Цікавий вид гуппі, який представлений особинами, що не мають колірного пігменту на шкірних покривах і лусці. Зіниці у таких риб пофарбовані в червоний колір.

- Дикун. Особини з переважаючим сірим забарвленням, а також наявністю різнокольорових плям, розташованих по всьому тілу риби.

- Гвоздика. Назва різновид отримала з-за свого хвоста, пофарбовано в оранжевий, додатково оздобленого чорним візерунком.

- Берлінські. Представники даного виду примітні получерным кольором свого тіла, а також червоними плавниками. «Берлінці» дуже часто використовуються для утримання в декоративних акваріумах.

- Німецькі. Найчастіше гуппі цього різновиду повністю жовті.

- Гуппі мікс. Цей вид найрізноманітніший щодо своїх водних представників. Відмінною характеристикою таких особин є яскраво виражений статевий диморфізм, що стосується розміру – самки в два рази більше самців. Тіло риб зазвичай покрите неоновими або зеленуватими вкрапленнями.

- Чорний принц. Забарвлення особин повністю відповідає своїй назві. Зазвичай самий насичений колір тіла мають представники чоловічої статі.

- Червоні гуппі. Невеликі, але дуже яскраві акваріумні мешканці, які досить затребувані серед акваріумістів. Домінуючий колір примітний наявністю різних відливів, на шиї риб зазвичай він перламутровий.

- Іспанські гуппі. Неймовірно красива риба, тіло якої пофарбовані в темні чорні і сині відтінки з яскравими переливами. Хвіст при цьому виражений дуже контрастно, оскільки містить відтінки червоного, помаранчевого, білого, а також чорні вкраплення.

Крім того, не менш привабливі і затребувані такі різновиди:
- чорний монах;
- вуалевые гуппі;
- червоний блондин.



Рідкісні окраси
Серед численних різновидів також зустрічаються рідкісні і не менш красиві представники породи.
- Гуппі малахіт. Породисті риби мають дуже яскраве забарвлення, а також довгі бічні плавники і хвіст. Свою назву вони отримали завдяки забарвленню луски, переважно в сірих відтінках з яскраво вираженою ромбічної сіткою.

- Японські гуппі. Незвичайні водні мешканці, які серед усіх представників породи вважаються самими маленькими. В їх забарвленні переважають чорні, сині та червоні відтінки. Виділяється вид тим, що переходи одного кольору в інший на тілі мають добре видимі контури, це робить декоративну рибку неймовірно привабливою.

- Гуппі галактика. Невеликий, але дуже строкатий по своєму забарвленню представник породи. Як правило, на лусці риб цього виду можна зустріти неонові переливи, чорні вкраплення, що покривають не тільки тіло, але і плавники, а також яскраві помаранчеві і жовті плями.

Як вибрати?
Така рибка підійде для утримання досвідченими або початківцями акваріумістів, проте останнім все ж рекомендується починати не з екзотичних, а з більш простих варіантів, серед яких також є не менш красиві декоративні водні мешканці. Для новачків підійдуть невибагливі берлінські або килимові гуппі, крім того, можна розглянути для утримання леопардових гуппі.
Породисті і елітні різновиди відрізняються від звичайних видів не таким сильним імунітетом, тому помилки, пов’язані з недостатнім досвідом, можуть призвести до сумних наслідків. Крім того, подібні гуппі будуть вимагати більшої уваги до себе та створення особливих умов для змісту.
В цілому вибір тій чи іншій різновиду буде залежати від особистих смаків, а також фінансових можливостей, оскільки деякі ексклюзивні особини можуть коштувати досить дорого, крім того, для їх вирощування потрібно придбати додаткове обладнання в акваріум.

Далі дивіться відео про разновидостях гуппі.