Шкіра чорніє від золота: чому золото залишає чорні сліди на пальцях і на тілі? Що робити, якщо шкіра темніє?

Золото – відомий і один з найпопулярніших дорогоцінних металів. Його обирають успішні і заможні люди. При цьому багато хто з них часто відзначають, що прикраси залишають темні сліди на тілі. Причини їх появи, а також методи позбавлення від них і будуть розглянуті в цій статті.
Основні фактори почорніння
Золото, як і деякі інші метали, окислюється. І багато хто вважає, що саме тому чорніє шкіра на шиї, вухах або пальцях. Однак окислення не завжди є єдиною причиною появи темних слідів на тілі чи навіть на самому металі.


Сьогодні виділяють кілька основних причин, по яких при носінні золотих прикрас можуть з’являтися чорні плями на шкірі.
- Висока концентрація додаткових металів в складі золота. У чистому вигляді для виготовлення золотих прикрас цей метал не використовують ніколи. Обов’язково роблять ювелірний сплав. Так от, чим більше в його складі таких металів, як мідь, свинець та цинк, тим вище ймовірність того, що прикраса фарбує, тобто залишає плями на тілі. Це відбувається з-за високої ступеня їх окислення. Чим більше процентний вміст окисних металів у сплаві, тим швидше будуть з’являтися почорніння, і тим сильніше вони будуть виражені на шкірі.
- Золоті прикраси насправді підробка. Така причина потемніння шкіри в місцях зіткнення з тілом зустрічається найчастіше. Недобросовісні виробники та продавці пропонують покупцям позолочені вироби низької якості. У результаті верхній шар швидко стирається, і саме прикраса не тільки втрачає привабливий зовнішній вигляд, але і залишає смуги і плями, що мають темний колір на тілі.
- Покриття виробів спеціальної полірувальної пастою також може стати причиною того, що на шкірі залишаються темні сліди. Нею обробляють золоті вироби з метою додання їм більш привабливого зовнішнього вигляду. Смуги від неї легко змиваються простою водою з шкіри.
- Постійний контакт золотих прикрас з косметичними засобами також може бути причиною появи смуг на тілі. У складі деяких з них можуть зустрічатися досить агресивні речовини, наприклад, такі як ртуть або кислоти. Вони можуть стати причиною окислення золота і, як наслідок, причиною появи темних плям або смуг на тілі.
- Якщо плями з’являються на обличчі і шиї, а також супроводжуються свербежем або висипом, а у складі золотого сплаву є нікель, значить, смуги на тілі – це результат появи алергічної реакції на дане прикраса, точніше, на склад, з якого воно виготовлене.
А також така проблема може виникнути в тих випадках, коли самі вироби зберігають неправильно. Метал окислюється, і в підсумку залишає темні смуги і плями на шкірі свого власника.



Інші причини
Існує і ще декілька чинників, з-за яких на тілі можуть з’являтися сліди від носіння золотих прикрас. Вони зустрічаються не так часто, і багато з них не мають наукового обґрунтування, причому звичайні люди найчастіше саме їх обирають як причини.
Езотеричні фактори
Здавна прийнято вважати, що срібло – це місячний камінь, а ось золото – сонячний. Тому якщо на власника будь-якого прикраси з сонячного металу наводять порчу, пристріт або намагаються якимось чином зашкодить йому, використовуючи магію, прикраса починає залишати темні смуги на тілі. В більшості випадків воно і само втрачає свій блиск і привабливість.
Віруючі люди вважають, що, якщо золоту прикрасу залишає сліди на тілі, значить, чоловік скоїв якийсь тяжкий гріх, і ці смуги є нагадуванням про це. При цьому сліди будуть до тих пір, поки грішник не розкається у своїх діяннях.
А також є вірування і про те, що золото мітить поганої людини. Він може сам практикувати чорну магію і намагатися нанести шкоду оточуючим. А, може бути, людина має такий гріх, як смуток або заздрість. У всіх цих випадках сонячний метал залишає на ньому темний відбиток як знак попередження для оточуючих і його самого.
Але тут варто розуміти, що такі причини не мають ніякої доказової бази. Тому фахівці вважають їх не більше, ніж звичайними забобонами.

Медичні причини
Кілька десятків, а то й сотень років люди бездоказово вірили в те, що золото може залишати темні сліди лише на тілі хворої людини. Сьогодні цьому є науковий доказ.
Так, смуги можуть з’являтися у людей, які страждають деякими недугами.
- Захворюваннями печінки і нирок. У таких випадках передбачена спеціальна медикаментозна терапія, і часто саме вона причина появи смуг на тілі. Однак і у здорових вагітних жінок відбуваються гормональні зміни, і тут також після носіння золотих прикраси можуть з’являтися плями і смуги на шкірі.
- Інтенсивне потовиділення і схильність до постійної підвищеній температурі тіла. У деякої категорії людей нормальна температура тіла може досягати 37,2 градуса. В обох випадках після носіння прикрас залишаються плями і смуги.
- Опромінення радіацією або отруєння організму вихлопними газами. Тут також змінюється гормональний фон організму, і можуть з’являтися неприємні темні відбитки на тілі.
А також деякі фахівці говорять про те, що в принципі будь-яке медичне втручання в організм, будь то прийом лікарських препаратів або операція, здатні стати причиною появи смужок на тілі людини.


Як позбутися слідів?
Але мало просто дізнатися причину, з якої смуги або плями могли з’явитися, потрібно дізнатися, як від них можна позбутися. У більшості випадків якщо просто вимити тіло з милом і виключити носіння прикрас протягом наступних 24 годин, то вони зникнуть самі собою. Але іноді цього буває недостатньо. У таких випадках шукати варіант позбавлення необхідно виходячи з причини появи темних слідів.
- Якщо причина криється в медичному втручанні або в прийомі будь-яких препаратів, то тут на час лікування і відновлення необхідно тільки відмовитися від носіння золотих виробів. А також смуги і плями необхідно ретельно промити водою з милом. З часом вони зникнуть самі.
- Прихильники езотеричних причин появи слідів на шкірі вважають, що необхідно звернутися за допомогою до екстрасенсів, або піти в церкву на сповідь. Насправді краще знайти точну причину появи смуг на шкірі, а до тих пір просто відмовитися від носіння золотих прикрас.
- Якщо причина криється в алергічної реакції, то тут необхідно після консультації з лікарем використовувати спеціальні антигістамінні препарати, а також виключення носіння прикраси надалі.
- У разі якщо смуги з’явилися через використання косметичного засобу, то видалити їх можна, відвідавши душ і використовуючи засоби для глибокого очищення пір. Надалі наносити засіб на шкіру можна тільки після зняття прикраси. Одягати його можна буде тільки після того, як засіб повністю вбереться в шкіру.
- Перед тим як надягти виробів в перший раз, краще всього протерти його м’якою тканиною. Це допоможе видалити надлишки полірувальної пасти з поверхні, а значить, і не допустить появи на шкірі смуг.
Якщо вони все-таки з’явилися, то необхідно звернутися до ювеліра за оцінкою якості самого виробу і переконатися в тому, що воно, дійсно, виготовлено із золота.
У деяких випадках поверхове нове напилення допоможе уникнути появи плям. А видалити їх з шкіри можна за допомогою звичайного мила або мочалки.


У всіх випадках темні смуги на тілі зникають самостійно. Правда, на це буде потрібно 1-3 дні. Якщо немає часу чекати, то необхідно місця потемніння шкіри двічі на день мити теплою водою з мочалкою і милом, а перед сном втирати легкими рухами пасту, приготовану з харчової соди і теплої води. Потім її змивають водою.
Зазвичай 2-х таких процедур цілком достатньо для того, щоб на шкірі не залишилося ніяких слідів.

Рекомендації по вибору прикрас
В першу чергу щоб знизити ймовірність появи темних смуг на тілі при носінні золотих виробів, необхідно купувати їх в перевіреному місці. У цьому випадку ризик купити підробку або виріб сумнівної якості буде мінімальним.
Необхідно не просто звернутися в ювелірний салон. Бажано вибрати той, що працює вже досить давно і має позитивні відгуки від своїх клієнтів.
Слід вимагати у продавця сертифікат якості на вибране прикраса. У ньому в обов’язковому порядку має бути така інформація, як виробник, вага виробу та його проба, ціна за грам, так і за все прикраса, а також дата виготовлення і фірмовий підпис виробника. Слід ще у салоні перевірити, чи збігається проба, зазначена у сертифікаті, з пробою на самому виробі.


Важливо вибирати прикраси з пробою не нижче 595. Такі вироби мають доступну вартість і хорошу якість. Незайвим буде і дізнатися відсотковий вміст міді та нікелю в сплаві вироби. Якщо є можливість, то слід вибирати прикраси, у складі яких нікелю немає. Це дозволить знизити ризик появи алергічної реакції до мінімального.
Негласне правило, що свідчить про те, що ціна є однією з ключових ознак якості, в даній ситуації актуально як ніколи. Гарне золоту прикрасу не може коштувати дешево. Навіть невелике колечко вагою близько 3 г, не має ніякого стороннього декору, не може коштувати дешевше 3-5 тисяч рублів. Низька ціна – вірна ознака того, що прикраса не золоте, а позолочене, або воно має низьку якість. Тому, вирішивши придбати виріб на розпродажі з великою знижкою, слід уточнити і причину її появи.
Тільки при дотриманні цих простих, але важливих правил, ризик придбання підробленого або низькоякісного золотої прикраси буде мінімальним.
Але варто розуміти, що навіть це не може на 100% захистити від появи темних смуг на шкірі просто тому, що на їх виникнення роблять вплив і інші чинники.

Про те, чому чорніє палець від золотого кільця, дивіться у наступному відео.