Розкладні двомісні дивани: розміри, вибираємо 2-місний розкладний диван

Важко уявити собі вітальню без затишного дивана. Розкладні двомісні моделі набувають не тільки для засиділися гостей. У малогабаритних квартирах їх використовують вночі в якості ліжка, а вдень – для комфортного відпочинку.




Особливості, переваги та недоліки
Особливістю 2-місного дивана є компактність вдень і місткість вночі. Розраховуючи на щоденну трансформації дивана, слід вибирати якісну модель з надійним розкладним механізмом, міцним каркасом, з наповнювачем, який не просяде через півроку.

Переваги у розкладного дивана очевидні:
- функціональний вдень і вночі, відпрацьовуючи свій ресурс на всі 100%;
- різноманітність розкладних механізмів дозволяє підібрати той, що розкладається швидко і просто, а також підходить навколишнього обстановці (розбирається вперед або в сторону);
- великий вибір моделей задовольнить будь-який смак, можна підібрати під будь-який стиль інтер’єру;
- виріб з ортопедичним матрацом сприятиме здоровому та міцному сну;
- наявність білизняного ящика вирішить проблему з постіллю, коли знадобиться скласти диван.

Диван з двоспальним місцем може мати різні розміри і перебувати в будь-якій кімнаті, навіть на кухні.
Мінусом деякі вважають той факт, що подвійний каркас і матрац можуть підвищувати виріб, але якщо відмовитися від покупки окремої ліжка, вийде навіть дешевше.


Різновиди
Великий вибір розкладних двоспальних дивана ускладнює класифікацію. Спробуємо розподілити їх, керуючись двома основними критеріями: формою (конструктивними особливостями) і видом розкладного механізму.


За формою
Нерідко вільне місце впливає на вибір форми дивана, наприклад, кутова модель ідеально займає кут, в центрі великої кімнати можна поставити радіусне виріб, а пряма конструкція підійде для будь-якої стіни.


За формою і конструктивним особливостям дивани бувають декількох видів.
- Прямі. Диван будь-яких розмірів, з підлокітниками або без них, який має класичну рівну лінію каркаса, називається прямим. У більшості випадків він встановлюється у стіни, і лише острівні моделі можуть перебувати в центрі кімнати.

- Кутовий. Модель за формою схожа на букву «Р», формує лівобічний або правосторонній кут, що враховується під час покупки. В трансформації бере участь велика секція дивана. Розкладене виріб наділене просторим спальним місцем, яке може вмістити всю сім’ю.

- П-подібний. Велика конструкція з двома кутами, за зовнішнім виглядом нагадує букву «П». Встановлюється в центрі великої кімнати для формування зони відпочинку. Диван здатний прийняти велику кількість гостей вдень і як мінімум двох вночі.

- Острівний. Виріб будь-якої форми рівноправної оббивкою з усіх боків, призначений для знаходження в центрі кімнати, називається острівним.

- Модульне. Диван складається з різних секцій і формується на розсуд господаря. Розсувний, з двома місцями, зазвичай великий модуль, але іноді спальне місце встановлюється за рахунок складених секцій.

- Радіусний. Напівкругла конструкція, яка під час розкладання утворює коло, здатний прийняти для сну двох чоловік.

За механізмом трансформації
Дивлячись на компактний диванчик, всього з двома посадочними місцями, не скажеш, що він може перетворитися в двоспальне ліжко. Секрет полягає в способі трансформації: спальне місце розкладається вперед і стає в 3 рази більше сидіння.

Розглянемо найпоширеніші механізми розкладання.
- «Акордеон». Щоб розкласти виріб, досить злегка підняти сидіння і потягнути вперед. Процес відбувається легко, без зусиль. Диван з системою «акордеон» призначений для щоденного використання, так як наділений металевим каркасом і надійним механізмом.

- «Книжка». Більшість радянських диванів були забезпечені цим механізмом. Щоб розкласти модель, потрібно підняти і відштовхнути спинку назад. Між диваном і стіною передбачається щілину, інакше трансформація не відбудеться.

- «Єврокнижка». Сучасний покращений механізм «книжки». Потрібно потягнути сидіння на себе без особливих зусиль, а спинка сама займе утворилося простір. Матрац виходить практично безшовним.

- «Пантограф». Диван розкладається без участі роликів, що зберігає покриття підлоги. Сидіння немов «крокує» з дивана, а на його місце опускається спинка.

Розміри
Перш ніж зробити покупку, слід поміряти місце, де буде стояти диван і врахувати спосіб його трансформації (вперед або в сторону). Двоспальні вироби необов’язково повинні бути габаритними, мати двометрову довжину. Вони можуть наділятися мініатюрними розмірами, довжиною близько півтора метрів, але завдяки розкладанню вперед формувати повноцінне двоспальне місце.

Стандартна пряма модель володіє розмірами 180-210 см в довжину і 80-90 см в глибину. Ширина спального місця в розкладеному вигляді буде становити 160-180 див.
Компактний диван, здатний трансформуватися в двоспальне місце, повинен мати довжину (у складеному вигляді) не менше 140-160 див.

Матеріали каркаса, оббивки і наповнювача
Диван складається з основи (каркаса), розсувного механізму, наповнювача і оббивки. Всі складові частини виробляються з різних матеріалів, і розглядати їх слід окремо.

Каркас
Від міцності каркаса залежить навантаження, яке він може витримати, а також довговічність виробу.
Міцною вважається основа, виготовлена з твердих порід дерев – дуба, бука, горіха, сливи.
Для роботи деяких трансформуючих механізмів каркас підсилюють металом. Міцну основу в значній мірі впливає на якість дивана, але водночас здорожує його.

Щоб ціну зробити нижче, використовують менш міцну деревину – масив сосни. Ще дешевше обійдеться каркас з пресованої багатошарової фанери, МДФ або ДСП. Всі ці матеріали не тільки знижують вартість продукції, але і скорочують термін користування самого виробу.

Наповнювач
Від якості наповнювача також залежить міцність дивана – занадто м’яке виріб прослужить недовго, сидіння з часом виявиться проваленим. Популярними матеріалами вважаються пінополіуретан середньої твердості і жорсткий дюрафил.

Холлофайбер відноситься до м’яких, повітряним наповнювача, що забезпечує комфортне сидіння, але його застосовують у складі з щільними матеріалами, вибираючи «золоту середину» ступеня жорсткості, тим самим подовжуючи термін служби дивана.

До дорогим і довговічним відносяться латексні наповнювачі. Не можна не сказати про пружинному блоці, особливо з незалежними пружинами. Їх використовують для створення ортопедичних матраців.

Самий невідповідний матеріал для дивана – поролон, він швидко просідає і злегка токсичний, хоча значно здешевлює виріб.

Оббивка
Для кухонних диванів потрібно вибирати шкірозамінник чи тканини зі спеціальним просоченням, які відштовхують воду і бруд.
Але у них є невеликий мінус – вони «дихають».
Тому для виробів, призначених для вітальні, спальні або дитячої кімнати, водовідштовхувальними властивостями можна знехтувати. У цих приміщеннях краще використовувати екологічно чисті, гіпоалергенні і тактильно приємні тканини, такі як жаккард, гобелен, рогожка, вельвет, флок.



Кольори
Колір дивана повинен збігатися з загальним фоном навколишнього оточення, якщо, звичайно, його не планують зробити акцентним в інтер’єрі. Меблева промисловість випускає вироби будь-якого кольору без обмежень – від спокійного сірого до яскравого червоного кольору. Щоб у цьому переконатися, досить переглянути кілька прикладів:
- благородні сірі відтінки в чорному контурі каркаса;

- акцентний диван з насиченим фіолетовим кольором;

- техніка печворк;

- диван для зеленого інтер’єру;

- життєрадісні відтінки м’яких меблів.

Виробники
На російському меблевому ринку можна зустріти продукцію як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Якість залежить від бренду, а попит – від якості. До найпопулярніших можна віднести кілька компаній.
- Rival. Російський виробник м’яких меблів, в асортименті велику кількість різнопланових моделей, укомплектованих чохлами.

- «Лагуна». Відома білоруська фірма зарекомендувала себе як постачальник диванів високої якості.

- Alchymia. Елітні вироби від італійського виробника. Дивно красива, але сувора розкіш.

- Bruehl. Німецька компанія виробляє декілька дизайнерських лінійок диванів з трансформацією двоспального місця.

Поради щодо вибору
Вирушаючи за покупкою дивана, потрібно знати розміри виділеного місця в кімнаті – від цього будуть залежати параметри моделі. А також слід вирішити, яке потрібно виріб – лівостороннє або правостороннє, в яку сторону йому належить розкладатися.

Вартість дивану залежить від бренду і тих матеріалів, з яких він складається.
Якщо можливості необмежені, краще придбати виріб з каркасом з масиву твердих порід дерев, з латексним наповнювачем або пружинним блоком (незалежних пружин).
Тканина вибирається на смак і поєднується з обстановкою. Краще віддати перевагу надійним, але простим які трансформують механізмам, таким як «акордеон», «єврокнижка», «пантограф», «дельфін».


Приклади в інтер’єрі
Великий асортимент диванів трансформерів ускладнює вибір. Щоб не загубитися в достатку м’яких меблів, наведемо кілька гарних прикладів:
- невеликий ошатний диванчик з розсувною системою «акордеон»;

- шкіряні розкладні меблі в інтер’єрі;

- ефектний модульний острівної диван;

- ошатна біла модель завжди стає прикрасою кімнати;

- радіусна меблі в розкладеному вигляді;

- затишне виріб в стилі прованс;

- простий, але дивно красивий і лаконічний диванчик в мінімалістичному напрямку;

- монохромний інтер’єр в стилі лофт, перевагу віддають шкіряним моделям.

Вдало підібраний диван прикрасить приміщення, зробить його по-домашньому затишним, а два спальних місця, які він містить, завжди знайдуть своє застосування.

У наступному відео представлений огляд розкладного двомісного дивана на електроприводі італійської фабрики Pozzi Divani.